Zostań testerem testerem, czyli szansa na pracę w IT. Zobacz, o czym warto wiedzieć?


Postęp jaki widzimy w ostatnich latach sprawia, iż jesteśmy coraz bardziej uzależnieni od technologi. W prawie każdej dziedzinie naszego życia stykamy się z oprogramowaniem, z komputerami bądź też smartphonami. Wszystko to niesie ze sobą wciąż niemalejącą potrzebę na nowych pracowników na rynku informatycznym. Wciąż potrzebni są programiści, architekci oprogramowania ale i testerzy.


Przyjęło się
okno programisty
Author: Linux Screenshots
Source: http://www.flickr.com
, że praca inżyniera jakości aplikacji to najkrótsza oraz najłatwiejsza ścieżka ażeby trafić do krainy najnowszych technologii. W zasadzie aby zostać testerem nie ma potrzeby kończyć politechniki. Niejednokrotnie korporacje zatrudniają na te wakaty osoby bez kierunkowego wykształcenia lecz z właściwymi predyspozycjami. Niemniej, zanim postanowimy obrać tę drogę w rozwoju naszej kariery warto zanurzyć się w temat i zadać sobie pytanie, czy faktycznie ta praca jest dla nas odpowiednim rozwiązaniem. Jeśli jesteśmy niestrudzeni, wytrwali, skoncentrowani na detalach oraz posiadamy smykałkę do nowych technologii to odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca. Dodatkowo musimy sprawnie posługiwać się komputerem, mieć rozeznanie w podstawach wiedzy z zakresu IT, zaznajomić się z bazowymi materiałami z zakresu testowania oprogramowania. Jeżeli nie mamy w ogóle doświadczenia, to warto wówczas pomyśleć o praktykach w konkretnej firmie
programiści
Author: Kirsty Pitkin
Source: http://www.flickr.com
.
Gdy będziemy szukać pracy w tej profesji i wpiszemy w wyszukiwarkę: “tester oprogramowania praca”, spostrzeżemy, iż perspektywa sposobności znalezienia istotnie interesującego nas projektu w firmie IT jest ogromna. W dzisiejszych realiach nie brakuje ogłoszeń o pracę dla testerów oprogramowania - praca dla testera oprogramowania. Tym bardziej, że firmy zdają sobie sprawę jak ważna jest jakość w tym biznesie. Zwłaszcza w przypadku tworzenia aplikacji dla sektorów finansowych, bankowych czy też dla sektora zdrowotnego.

Opłaca zapisać się na kurs przygotowawczy i podejść do egzaminu ISTQB. Dzięki czemu możemy dostać certyfikat, który jest uznawany przez wiele krajów na świecie. Jest to zaświadczenie o posiadaniu umiejętności z zakresu testowania na poziomie bazowym. Warto także ciągle monitorować wyniki w Internecie dla haseł: “tester oprogramowani praca” (zobacz szczegóły) ażeby być na bieżąco z rynkiem zatrudnienia, jaki zawsze jest w stanie przedstawić nam coś ciekawego.

Tags: technologia, IT, certyfikat