Zobacz jaki jest sposób tworzy dobre bazy danych? - porady


Zanim zaczniemy pracę nad tworzeniem bazy danych powinno się dowiedzieć się czym ona jest. To nic innego jak hierarchiczny komplet danych. Informacje te mogą być różnego typu – tekst procenty czy godziny


tworzenie bazy danych
Author: Robbes
Source: http://www.flickr.com
Dowolny inteligentny osobnik jest w stanie podać sporo rodzajów baz danych. Może nie każdy ma świadomość, ale bazy danych spotyka się w obecnych czasach wszędzie. W smartfonie, komputerze i każdym urzędzie. Jednakże przy tworzeniu baz danych należy pamiętać o kilku wytycznych.Szczególnie, aby nasza baza danych była naprawdę pożyteczna trzeba dane wszelkiego rodzaju zapisywać w należytych polach.

W przypadku gdy baza danych zawiera imię - warto przejrzeć-> http://scenariuszzycia.pl/wibracja-imienia/ -, nazwisko i adres gdzie mieszkamy, wtedy każdą wartość powinno się wpisać w inne miejsce. Jeżeli bazę danych stwarzamy za pośrednictwem programu komputerowego, wówczas w osobnych kolumnach niech będą zapisane imię, nazwisko, a także miejsce zamieszkania (więcej: ). Powyższy system umożliwia błyskawicznie porządkować informacje, ale dzięki takiemu pogrupowaniu danych możemy je jakkolwiek zmieniać i wybierać tylko te, które nas ciekawią.

system do przechowywania danych
Author: Veracomp
Source: Veracomp
dobrze pisać w Excelu bazy danych powinno się pamiętać o regule nowa dana – nowa kolumna. Wykorzystuj przy powtarzających się wartościach pola wyboru, aby w czasie wpisywania danych ustrzec się błędów. Trzymanie się tych reguł wprowadzi ład wśród danych. Istnieje wiele systemów do zarządzania bazami danych które w ogromnym stopniu usprawniają pracę i wspierają rozwój biznesu.