Zakładamy własną firmę – trudne wyzwanie, lecz dające często duże profity


Obecnie dużo ludzi decyduje się otworzyć własną firmę. Sporo osób, pragnąc spełnić takie marzenia rozważa taki krok. Część też jest zmęczona pracowaniem na czyjś rachunek i, chcąc być niepodległymi i własnymi rękoma tworzyć swoją zawodową przyszłość.

Pewnie każdy stawia sobie zapytanie jak otworzyć działalność gospodarczą. Kilka istotnych informacji: jak otworzyć działalność gospodarczą. Jest to niebywale ciężkie zadanie, trzeba bowiem spełnić dużo wymogów, by być w stanie założyć własną działalność. Spotykamy mnóstwo książek, które wskazują jak to zrobić. Najważniejsze by mieć dobry pomysł, to już połowa sukcesu. Istotne są również pieniądze, jakie możemy przeznaczyć na otwarcie przedsiębiorstwa, nie jest to jednak problem, bowiem obecnie jest obecnych dużo zapomóg finansowych, które wspomagają świeżych biznesmenów. Chcąc otworzyć jednoosobową działalność można otrzymać bezzwrotne dofinansowanie do 40 tysięcy.
praca przy laptopie
Source: pixabay.com
Posiadanie własnej firmy związane jest także z mniej przyjemnymi stronami. Sami musimy zadbać o to, by wszystkie formalności zostały wypełnione. Na początku zakładania firmy dość problematyczne jest opłacanie składki ZUS. Ciężko opłacać składki kiedy firma nie ma jeszcze dużych dochodów,jednakże poszerzając swoją wiedzę dotyczącą składek, które trzeba opłacać, widzimy, że nowi przedsiębiorcy posiadają niższą składkę ZUS przez dwa lata. Ważnym punktem jest także wybór profilu działalności, należy przemyśleć czy ma być to jednoosobowa działalność gospodarcza czy spółka i zależnie od tego jaką formę wybierzemy, podjąć stosowne zabiegi.
umowa do podpisania
Author: shho
Source: http://www.sxc.huWarto pamiętać, iż działalność może założyć każdy kto ukończył 18 lat.
Jeśli jednak nie zdecydujemy się na prowadzenie własnej firmy, możemy zatrudnić się u danego pracodawcy. Wówczas sytuacja wygląda całkiem inaczej. Wtedy wszelkie składki płaci za nas nasza firma, do tej grupy przynależy też składka na ubezpieczenie zdrowotne (więcej: poradnik.wfirma.pl/-obnizenie-skladki-na-ubezpieczenie-zdrowotne-do-wysokosci-zaliczki-na-podatekTutaj także mamy wybór i zdecydować się na prywatne ubezpieczenie, istnieje bowiem wiele grup, które proponują wykupienie takiego ubezpieczenia.
Trzeba także brać pod uwagę typ umowy, jaki zaoferuje nam nasz przyszły pracodawca. Nierzadko też musimy pokonać tak zwany okres próbny, który umożliwi szefowi podjąć decyzję o naszym zatrudnieniu, bądź o nie przyjęciu naszego cv. W takiej sytuacji dostajemy do podpisania papier, który nazwiemy umowa o pracę na okres próbny (jak wygląda taka umowa: umowa o pracę na okres próbny). Szef zapoznaje się z naszymi kwalifikacjami, kontroluje naszą przydatność na na dany etat, mówi o istotnych informacjach dotyczących przedsiębiorstwa, zapoznaje nas też z warunkami pracy. Dokument ten może być zawarty na czas nie dłuższy niż trzy miesiące.

Tags: pieniądze, CV, dofinansowanie