Z jakich powodów przeprowadza się firmowe audyty, znaczenie szkoleń dla audytorów.


Każda firma w pewnych okolicznościach będzie potrzebowała odpowiedniej oceny aktualnej finansowej kondycji albo stanu zmian, które zostały przeprowadzone. W licznych przypadkach takie kontrole i weryfikacje przeprowadzane są przez osoby pracujące w firmie, jeśli przeprowadzi się je porządnie, to mogą zostać dalej wykorzystane.
biznesmen
Author: Benjamin Linh VU
Source: http://www.flickr.com
Lecz w pewnych sytuacjach niezbędne będzie wynajęcie kogoś z zewnątrz, niekiedy wręcz regulacje prawne tego będą wymagać. Bardzo często sytuacje tego typu mają miejsce przy transakcjach sprzedaży firmy lub części jej udziałów. Co zrozumiałe przyszły inwestor przed podpisaniem umowy dokładnie będzie chciał wiedzieć, w jakiej kondycji będzie się znajdować się firma, którą zamierza kupić. Z oczywistych względów nie może się on oprzeć danym dostarczonym przez pracowników firmy, i wtedy konieczne będzie zatrudnienie kogoś do sprawdzenia jej stanu. Dzięki temu można będzie potwierdzić, że sprawozdania finansowe, jakie są prezentowane innym podmiotom są prawdziwe i będą się pokrywały z wynikami wykonanego audytu.Osoby które się zajmują audytami z reguły są wysokiej klasy specjalistami z finansów i rachunkowości. I muszą takimi być, bo po pierwsze muszą sobie poradzić z przejrzeniem tysięcy dokumentów i wyciągnięciem z nich wszystkich potrzebnych informacji. Dodatkowo wyniki audytu mogą mieć wpływ na bardzo poważne decyzje, które się wiążą czasami z bardzo dużymi kwotami.

zasoby ludzkie
Author: Victor1558
Source: http://www.flickr.com
Audytor musi mieć świadomość odpowiedzialności, jaka na nim ciąży, i pamiętać też musi o tym, żeby do swojej pracy podejść jak najbardziej dokładnie i rzetelnie. Dlatego też większość osób zajmujących się takimi zadaniami regularnie weryfikuje i podnosi swoją wiedzę. Ogromnie polecane są szkolenia dla audytorów (link do strony podczas których można poznać najnowsze techniki i sposoby kontrolowania stanu firmy, a oprócz tego używanie nowoczesnego oprogramowania służącego do tego celu. Jeżeli się jest audytorem to należy z takich szkoleń korzystać, bo jeżeli pozostanie się w tyle za konkurentami, to okazać się może, że w pewnej chwili może zabraknąć nowych klientów.

Tags: audyt, wiedza, sprzedaż, konkurencja