Z jakich powodów obiektywy Sigma zdobywają taką popularność wśród profesjonalnych i amatorskich fotografów.


Każdy producent lustrzanek ma w swojej ofercie szereg obiektywów o różnym przeznaczeniu. Na rynku swoje produkty oferują również niezależni producenci, często mający sprzęt trochę gorszy jakościowo. Lecz od kilku lat zdecydowanie wśród nich zaczęła się wyróżniać firma Sigma.

Ten producent z Japonii do niedawna jeszcze traktowany był jako druga liga sprzętu. Lecz szereg niezwykle udanych modeli, dorównujących albo nawet znacznie przewyższających konkurentów spowodował, że obiektywy Sigma stały się ogromnie popularne. Korzystają z nich obecnie nie tylko zwykli amatorzy, ale także zawodowi fotografowie, a ogromnym plusem są atrakcyjne ceny. Obiektywy tej marki kosztują zazwyczaj nawet do kilkunastu procent mniej niż obiektywy opatrzone firmowym logiem, więc jest zupełnie zrozumiałe, że cieszą się takim zainteresowaniem. Sigma systematycznie wypuszcza na sklepowe półki coraz to nowsze konstrukcje, niekiedy znacznie przekraczając to, co proponują konkurenci, przykładowo jej ostatni obiektyw szerokokątny posiada rzeczywiście bardzo dobre parametry. Zobacz na stronie sklepu Sigma.
Obiektyw szerokokątny
Author: Ryan Bodenstein
Source: http://www.flickr.comŚwietne opinie pośród osób zajmujących się fotografią zebrał także obiektyw sigma 50mm f1.4, bardzo dobrze będą o tym świadczyć niezliczone nagrody, które zostały zdobyte do tego czasu. Wiele osób twierdzi, że jest to najlepszy model obiektywu, jaki został do tej pory wyprodukowany w rodzinie obiektywów stałoogniskowych, i to zarówno wśród amatorów, jak i zawodowców. Projektanci zastosowali w nim bardzo zaawansowaną konstrukcję i soczewki wysokiej jakości, przez co otrzymano obraz o doskonałej ostrości. Ten model obiektywu ma bardzo wszechstronne zastosowanie. Bardzo sprawdza się w krajobrazowej i portretowej fotografii, ale dzięki temu, że posiada przesłonę można go również bez problemów stosować w miejscach o słabszym oświetleniu. Sprawdź . Producent również postawił na wygodę użytkowania, czego przejawem jest bardzo cichy a równocześnie szybki silniczek sterujący pracą soczewek. Oprócz tego konstrukcja obiektywu jest niezwykle solidna i wytrzymała, gwarantująca komfortową pracę w różnych warunkach.

Tags: obiektyw, fotografia, Soczewki, obiektywy, aparaty