Wystawa sklepowa - z pomysłem, zachęć klienta


Oryginalnie zaprojektowana witryna sklepu, nigdy nie pozostaje niezauważona. Nawołuje do zatrzymania się choć na krótką chwilę, przyciąga wzrok, wzmaga wyobraźnię, a co istotne : zachęca, by zajrzeć do sklepu.
galeria handlowa
Author: jasonwoodhead23
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj, nie wystarczy już postawienie w oknie sklepu krawieckiego manekina (chyba, że zamierzony efekt projektanta). Aranżacja wystawy sklepowej to niebagatelne wyzwanie. Witryna www.parcienaszklo.com.pl/witryny-sklepowe/ nie może swym przepychem zniechęcać klientów, nie może być również zbyt skromna. Na jakie aspekty należy zatem zwrócić uwagę? Dbałość o najmniejszy szczegół, kolorystyka, harmonia, to elementy które, które powinny zostać uwzględnione przy projektowaniu.Przy dekorowaniu sklepów, zwykle inspirująca jest dana pora roku czy zbliżające się święto. I tak wiosną większość salonów, kwiaciarni przykuwa nasz wzrok żywymi odcieniami zieleni, a w grudniu na każdym kroku widoczne są prezenty czy atrapy towarów, tzw. mokapy - na tle ”puszystego” śniegu.Mężczyzna przechodzący obok sklepu
Author: Trevor Cummings
Source: http://www.flickr.com
Dekorację okna (Zobacz więcej: okna drewniane producent) lub wnętrza sklepowego wskazane jest wykonywać szybko i sprawnie, dążąc do tego, aby czas zasłonięcia wystawy nie trwał długo. Nie zapominajmy, że sklep pozbawiony na pewien czas witryny, nie funkcjonuje prawidłowo, a przez często powtarzające się, długotrwałe zmiany dekoracji wyrabia sobie złą opinię wśród stałych klientów. Dlatego najbezpieczniej jest skorzystać z usług profesjonalistów, wpisując w wyszukiwarce internetowej frazę: dekoracje wystaw sklepowych (przeczytaj informacje o Studiu Plastycznym FX).

Witryna sklepowa to wizytówka sklepu. Dyskretnie wysyła zaproszenie, mruga okiem, powoduje zainteresowanie klientów. Najważniejsze, by była odpowiednio zaprojektowana – wszystkie elementy muszą stanowić przemyślaną całość. Pomysłowy wystrój wystawy to wizualna uczta dla zmysłu wzroku – dużo osób coraz częściej w wolnych chwilach decyduje się na tzw. window-shopping, czyli najzwyczajniej spacer połączony z oglądaniem wystaw sklepowych. Pamiętajmy zatem - elegancka witryna to doskonała wizytówka każdego salonu i butiku.

Tags: kwiaciarnie, sklepy, manekin