Wszystko co potrzebowałbyś wiedzieć na temat pracy w Call Center - wady, zalety, wynagrodzenie, sposób wykonywania obowiązków


Propozycji pracy w Call Center jest dzisiaj niezmiernie wiele, każdego roku tysiące jednostek zatrudnia się w tej branży, jaka rozwija się ogromnie żywiołowo. Nim jednak wyślesz swoje CV, naturalnie winieneś poznać najistotniejsze aspekty pracy w Call Center.
W biurach Call Center korzysta się ze specjalnego oprogramowania oraz systemów Call Center, które mają ułatwiać pracę konsultantom. Systemy call center posiadają mnóstwo przydatnych funkcji, które pozwalają na utrzymanie odpowiednich stosunków z Konsumentami. Dzięki systemom Call Center wolno efektywnie utrzymać Klientów w firmie, i także dynamicznie zdobyć nowych. Systemy call center zezwalają lepiej trafiać do przypuszczalnej grupy odbiorców, jaką mogą zaciekawić proponowane przez nas usługi czy też artykuły.
call center
Author: Mighty Travels
Source: http://www.flickr.com


Co więcej systemy call center zezwalają kontrolować i nadzorować pracę konsultantów, przeprowadzać różnorodne akcje marketingowe, zwiększać sprzedaż oraz wpływać na wyższą efektywność pracy - poznaj firmę Debesis. Systemy call center są stosowane nie wyłącznie w telemarketingu, ale też w wielu innych branżach, które podtrzymują się na kontaktach z Klientami, przykładowo w bankowości, finansach, ubezpieczeniach albo windykacji.
Istnieje mnóstwo stereotypów dotyczących roboty w Call Center, mówiących na przykład o tym, iż praca w Call Center jest monotonna, słabo płatna oraz nużąca. Aczkolwiek konsultanci mają multum obowiązków. Nie tylko zajmują się sprzedażą, ale również doradztwem Klienta, wykonywaniem ankiet, analizowaniem baz danych, skargami itd. Praca ta nie jest więc monotonna, mało tego daje wiele możliwości rozwoju oraz awansowania na wyższe stanowisko. Call Center w wielu przypadkach są wzbogacone o Contact Center. Jest to rozwinięcie typowego modelu Call Center, dzięki czemu oprócz telefonicznego kontaktu z Klientami, zdołamy porozumiewać się z nimi też za pośrednictwem e -maila, sms’ów czy live chat’u. To sprawia, że fach w Call Center jest jeszcze ciekawsza i znacznie bardziej sprawna.

Tags: sprzedaż, firma, telefoniczny kontakt