Wspomnienia – w jaki sposób je zachować?


Zatrzymywanie ważnych chwil było dla ludzi istotne od zawsze. Niegdyś robiono to, tworząc obrazy. Aktualnie już posiadamy na szczęście zdecydowanie prostsze i szybsze możliwości – można po prostu robić zdjęcia oraz filmować. Zaczęło być to realne jednak dopiero kilkadziesiąt lat temu. Wówczas tylko w formie czarno-białej. W niniejszym czasie kamery oraz aparaty mieli jedynie specjaliści. Były one kosztowne oraz mało kogo było na nie stać. Dlatego zatrzymywano tylko faktycznie ważne okazje, takie jak wesela, chrzciny lub pogrzeby.

kamerka
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com
Starsze osoby posiadają więc niewiele fotografii ze swej młodości. Powoli zaczęło się to zmieniać. Już 20 lat temu aparat fotograficzny gościł w tak naprawdę każdym polskim domu. Jednakże początkowo działały one całkowicie inaczej niż obecnie. Żeby wykonać zdjęcie, trzeba było posiadać rolkę, którą później niosło się do fotografa, aby ją wywołał. We współczesnych czasach jest to zdecydowanie łatwiejsze. Posiadamy aparaty cyfrowe, jakimi można robić zdjęcie w ciągu zaledwie chwili, a później od razu obejrzeć ujęcie oraz zdecydować czy jest dobre, czy nie. Niektórzy rozporządzają doskonałym sprzętem, takim jak np. oczekiwany GoPro Karma (zobacz pierwsze informacje: http://www.gohero.pl/dron-gopro-karma), ale tak naprawdę tego typu aparaty są obecnie wbudowane w każdy telefon komórkowy. Wykonujemy zatem znacznie więcej fotografii niż wcześniej, aniżeli jeszcze te 10 czy nawet pięć lat temu. „Pstrykamy” właściwie codziennie, w całkiem zwyczajnych momentach. Mamy sposobność, aby takie fotografie z miejsca przesłać swoim przyjaciołom czy podzielić się nimi ze znajomymi na serwisach społecznościowych.kamera sportowa
Author: Gordon Tarpley
Source: http://www.flickr.com
Czasami jednakże trafia się, iż aparat zainstalowany w telefonie nam nie starcza. Nie ma w tym nic przedziwnego – przecież na ogół nie są one nazbyt dobrej jakości. Na co dzień może i są odpowiednie, ale już przy wyjątkowych okazjach – niestety w zasadzie nie. Z tej racji ciągle nie odchodzą do lamusa lepsze aparaty lub też np. kamery sportowe, jakie umożliwiają nam osiągnąć naprawdę wysoką oraz faktycznie wyjątkową jakość nagrywanych filmów. Ich kupno wiąże się na ogół z dosyć wysokimi kosztami, ale to i tak nie odstrasza wielbicieli pięknych fotografii oraz zapierających dech w piersiach filmów. W końcu czego się nie robi, aby utrwalić swe najlepsze wspomnienia?

Tags: aparat, fotografie, sprzęt, nagrywanie