Współczesne sposoby i metody promocji różnych produktów, zalety loterii promocyjnych.


Firmy poszukując metod na przyciągnięcie klientów zaczynają sięgać po kolejne pomysły i rozwiązania. Już nie będą wystarczać reklamowe tablice, gazetki promocyjne oraz ulotki. Owszem, pewną grupę klientów można tak przyciągnąć, niekiedy nawet kupią oni coś więcej, ale ich lojalność przeważnie jest tylko chwilowa. Bo to właśnie lojalność jest największym problemem sklepów, coraz ciężej jest skusić ludzi do tego, aby cały czas kupowali w konkretnym sklepie i byli mu wierni.


loteria
Spece od promocji również nad tym główkują, czego rezultatem są na przykład różnego rodzaju lojalnościowe karty i loterie promocyjne. Oba te rozwiązania mają za zadanie spowodować, żeby klient wracał do konkretnego sklepu i robił w nim zakupy, nawet jeżeli konkurencja będzie miała nieco taniej. W przypadku kart przeważnie gromadzi się punkty, jakie można później wymieniać na nagrody. Niekiedy nagrody te są dość cenne, jednak żeby je otrzymać trzeba sporo kupić. Ale przecież to właśnie o to chodzi, aby jak najczęściej odwiedzać sklep i mozolnie zbierać punkciki.

Za to loterie online najczęściej będą polegać na tym, że za zakupienie jakiś produktów lub usług i wysłanie zgłoszenia można zdobyć nagrodę rzeczową albo finansową. Niekiedy wystarczy przesłać określoną w regulaminie ilość kodów promocyjnych albo opakowań, a czasami trzeba dodatkowo napisać jakieś hasło promocyjne lub coś innego opisać. Później po upływie określonego regulaminem czasu następuje losowanie zwycięzców konkursu, którzy wygrywająą nagrody.

Ostatnio bardzo często w tego typu promocjach jest wykorzystywanie serwisów internetowych, zarówno do promowania loterii, jak i rejestracji kodów i przekazywania informacji o wynikach. Oferowane są coraz częściej dedykowane aplikacje konkursowe, pozwalające na elastyczne i szybkie zarządzanie całym procesem. Korzysta z nich coraz więcej firm, bo naprawdę dużo oferują, a równocześnie są niedrogie i wygodne w użytkowaniu. Dzięki takim aplikacjom możliwości stworzenia własnej loterii są dużo większe i nie wymagają zatrudniania specjalistów do tego celu.

Tags: karty lojalnościowe, lojalność, losowanie