Współczesne innowacje , które pozwalają na lepszą pracę


W obecnych czasach wszędzie standardy dotyczące warunków pracy powinny być na podobnym poziomie. Czy tak jest? Oczywiście nie. Ale istnieją firmy, które chcą żeby nie tylko to, co przekazują klientom było na jak najwyższym poziomie, ale też żeby pracownicy czuli się komfortowo na swoim stanowisku pracy. Dlatego m.in. pakiet związany np. z możliwością chodzenia na siłownię czy do spa sprawia, że pracownik zupełnie inaczej podchodzi do tego, co mado zrobienia w miejscu pracy.
stanowisko w biurze
Author: Dushan Hanuska
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli po pracy pracownik - rezerwuj kwatery we Wrocławiu - może naprawdę fajnie wypocząć, bez płacenia za spa czy saunę, to spojrzenie na pracodawcę zmienia się o jakieś sto osiemdziesiąt stopni. Nie wspominając już o firmach, które stwierdziły, że masaż w pracy jest również fantastycznym sposobem na polepszenie stanu psychofizycznego ludzi zatrudnionych. Sporej części ludzi zdaje się, że działanie na komputerze to zajęcie, które nie wymaga wysiłku. Ale utrzymanie ciała w jednej pozycji przez kilka godzin jest katorgą. Dlatego idealną opcją okazuje się masaż w czasie pracy. Przedsiębiorstwa, które wprowadziły takie udogodnienie, widzą lepszą efektywność osób zatrudnionych.

Dostosowanie miejsca pracy do możliwości pracownikaObecnie normy BHP to nie wszystko. Teraz zwraca się uwagę na większą ilość czynników niż te zapisane w kodeksie BHP. Osoba zatrudniona powinna sama domagać się tego, żeby ergonomia pracy w biurze została zachowana. Bo w dzisiejszych czasach pracownik musi sam posiadać informacje związane z tym, co rzeczywiście jest dla niego dobre, a co sprawia, że pracując dana osoba czuje się niekomfortowo. Gdy słyszymy o schorzeniach zawodowych prawie nigdy nie myśli się o chorobach związanych z pracą w biurze.

A w rzeczywistości i w biurze możemy nabawić się kontuzji , które wykluczą człowieka na lata z jakiejkolwiek aktywności. Dlatego tak ważne jest by każde stanowisko pracy było we właściwy sposób dopasowane do konkretnego pracownika. Jeżeli jakieś stanowisko nie spełnia określonych wymogów, to należy je dostosować. W innym wypadku praca w biurze okażę się katorgą, a to będzie miało odbicie wynikach pracowników. Trzeba mieć na uwadze to, że zdrowy pracownik (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-czym-sie-zajmuje-i-ile-zarabia-geodeta-w-polsce) to osoba, której chce się robić wszystko z korzyścią dla firmy.

Tags: masaż