Witaj w kraju niezapomnianych widoków, wspaniałych ludzi, pysznego wina, wzruszających filmów Almodóvara i powalających dzieł Gaudiego, czyli „Viva Espana”


Hiszpania to jedno z najbardziej popularnych miejsc na spędzenie urlopu. Cudowna pogoda, niezapomniane widoki i przepyszna kuchnia śródziemnomorska. Czego możemy chcieć więcej? By bardziej poznać ten wspaniały kraj, warto uczyć się języka hiszpańskiego albo przykładowo katalońskiego. Wówczas bajkowa Hiszpania nie będzie miała przed nami żadnych sekretów.

Hiszpański napis
Author: Map of the Urban Linguistic Landscape
Source: http://www.flickr.com
Hiszpania to cudowna mieszkanka smaków, krajobrazów, dźwięków i niebywałego sposobu bycia. Żeby pokochać ten kraj (strona www) wystarczy chwila. Dzięki temu zawsze będziemy chcieli tam powracać. Jednak, aby dobrze poznać ten kraj powinniśmy umieć powiedzieć chociaż parę słów. Szczególnie, kiedy sporo firm ma swoją siedzibę w tym cudownym miejscu. Coraz częściej zdarza się, że pracodawcy wymagają biegłej znajomości języka hiszpańskiego. Tłumacz hiszpański to pożądany zawód o czym więcej na .Dlaczego zatem nie połączyć przyjemnego z pożytecznym i nie rozpocząć nauki chociażby już? Rozwijanie swoich umiejętności to owocne zajęcie. Nie bez powodu ktoś kiedyś powiedział, iż na naukę nigdy nie jest za późno. Tłumacz - witryna w tym temacie - hiszpański to dobry sposób na życie albo zarobienie dodatkowych funduszy, które umożliwią nam na doskonałe poznanie tego kraju i zwiedzenie go wzdłuż i wszerz. Hiszpania to kraj z wielkim potencjałem! Trzeba go odkryć i solidnie wykorzystać.
Co może robić tłumacz hiszpański? Możliwości jest dużo. Począwszy od pracy w biurze tłumaczeń na turystyce kończąc. Hiszpania przecież turystami stoi. Z roku na roku coraz więcej ludzi decyduje się na odwiedzenie tego kraju. Oczywiście, największym powodzeniem cieszą się Barcelona, Malaga, Ibiza, Walencja, Madryt, ale mniejsze miasta też są oblegane. Biura podróży szukają osób, które biegle posługują się językiem hiszpańskim na stanowiska rezydentów. Linie lotnicze prowadzą rekrutacje stewardess do obsługiwania połączeń.

Zamiast więc siedzieć z założonymi rękami oraz narzekać na swoją pracę, trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. Nigdy nie jest za późno na zmiany. Jest jeden warunek: nie możemy obawiać się tych zmian. One zawsze niosą ze sobą coś dobrego. Ponoć język hiszpański jest jednym z najłatwiejszych języków świata. Poza językiem włoskim, oczywiście. Jeżeli znamy łacinę, wówczas nie powinniśmy mieć większych trudności. W końcu w życiu najważniejszy jest pomysł na siebie. Zastanówmy się chwilę i wybierzmy właściwy kierunek. Spełniajmy własne marzenia, realizujmy je z uporem. W efekcie będziemy niezwykle szczęśliwi i nie zmarnujemy ani jednego dnia.

Ciekawy artykuł:strona www

Tags: praca, język, firma, tajemnic, rezydent