Wiedza na temat zagrożeń pomaga zapobiec wielu niebezpieczeństwom


Wszyscy oglądaliśmy ekranizacje kinowe, gdzie nieustraszeni strażacy walczyli z gorącym żywiołem. Jednak mało jest seriali, które ukazują jak rzeczywiście wygląda zawód strażaka. Tak, więc to nie tylko bieganie i gaszenie pożarów to o wiele więcej.

instrukcja przeciwpożarowa
Author: Oregon Department of Forestry
Source: http://www.flickr.com
PRZECIWPOŻAROWY DZWONEK
Otóż strażacy nim zostaną zawodowo zajmować się gaszenie pożarów muszą przejść duża ilość testów i na dodatek muszą być niezmiernie sprawni fizycznie. Strażacy biorą również udział w tworzeniu wstępnych wersji instrukcja ppoż. Wszyscy, kto miał kiedyś do czynienia z ogniem stwierdzą, że o najwazniejsza jest profilaktyka niż polewanie wszystkiego wodą lub pianką gaśniczą. Dlatego też każdy powinien zapoznać się w swoim życiu instrukcję przeciwpożarową. Spisane jest w niej między innymi to jak należy się zachować by nie powstał ogień i co zrobić, jeśli ogień jednak powstanie i zacznie się rozprzestrzeniać.

NIE PANIKUJ
Ludziom wydaje się, że pożary zdarzają się jedynie w filmach, lub gdzieś daleko od nich, do czasu, gdy sami znajdą się w sytuacji, gdy ogień może zagrozić ich życiu. Często ludzie wpadają w panikę, bo nie wiedzą, jak się zachować. Nie zawsze odruchowe działania są wskazane, bo mogą one nam jedynie zaszkodzić. Mało jest osób, którzy są w stanie zachować stoicki spokój i bez instrukcji samemu uratować swoje życie. Stąd też tak istotne są szkolenia ppoż . Szkolenia związane z ochroną przeciwpożarową powinny być przeprowadzone we wszystkich placówkach szkolnych, w każdym miejscu pracy, przynajmniej raz na pięć lat. Jeżeli ludziom, co pewien czas będzie się powtarzało to samo to na pewno nareszcie nauczą się, co muszą robić.

Szkolenia w tej kwestii są prowadzone w stolicy Polski i w wielu innych większych miastach naszego państwa. W stolicy firmy prowadzące szkoleniami z ppoż mogą stanie dojechać do konkretnej firmy i tam zorganizować spotkanie dotyczące tego jak się zachowywać by do pożaru nie doszło i co zrobić, gdy będziemy świadkami pożaru lub gdy znajdziemy się w sytuacji sam na sam z ogniem. Trzeba jednak pamiętać, że ogień jest nieokiełznany i często nie wszystkie instrukcje będziemy mogli zastosować przy walce z żywym ogniem. Każdy pożar są inny, tak, więc jest to bardzo trudna sprawa. Dlatego też tak ważne jest by mówić ludzi, co można a czego w żadnym wypadku nie powinni robić, gdy przyjdzie nam się zmierzyć z ogniem.

Tags: Filmy, szkolenia, spotkanie, pożar, strażacy, przeciwpożarowy