Wciąż trzeba wszystko dokładnie sprawdzić


Jeśli pragniemy wykopać fundamenty, lub zrobić na własnym podwórku studnię, to z pewnością wydajemy sobie sprawę z tego, że tego typu sprawy mogą naruszać strukturę gleby, a co się z tym łączy, mogą doprowadzić do jej osunięcia się, co stanowić będzie dla nas duże zagrożenie. Przez to właśnie przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac musimy zatrudnić właściwą osobę, która zobaczy dla nas to wszystko i w odpowiedni sposób będzie kierowała naszymi działaniami.


Bez takiego nadzoru nie będziemy mogli zbyt wiele zrobić

geodeta
Author: Elvert Barnes
Source: http://www.flickr.com
Im znaczniejszych zmian chcemy wykonać w strukturze gleby, tym z pewnością większa jest potrzeba, by geodeta wszystko dokładnie zmierzył i wyliczył. Dlatego właśnie podczas każdej budowy tak ważny jest nadzór geotechniczny, dzięki któremu będziemy powiedzieli, w którym dokładnie miejscu możemy kopać, gdzie należy się wstrzymać z pracami. Co więcej dzięki temu będzie nam również łatwiej wykonywać przeróżne prace na powierzchni, szczególnie te, które będą się wiązały z położeniem chodnika, lub nawierzchni pod jezdnię.


Wiercenie geotechniczne to poważna sprawa

Powinniśmy także zdawać sobie sprawę, iż nawet jeżeli już mamy wszystkie pozwolenia oraz potrzebne wyliczenia, to bez wątpienia wiercenie (zobacz tutaj) geotechniczne nie będzie należało do najprostszych zadań. Istotny jest tu każdy centymetr, to żeby dokładnie trzymać się wszelkich zaleceń. I nie ma tu większego znaczenia, czy wiercenie (zobacz http://probudiament.pl/cennik/) odbywa się w celu pozyskania jakichś danych o konkretnej glebie, czy przechodzimy już do wiercenia niezbędnych nam otworów. Gleba jest złożona z wielu warstw oraz może się okazać, iż jeden źle zaplanowany ruch zniszczy całą naszą działalność.


Wpierw powinniśmy zacząć od geodety

Odwierty
Author: Junkers
Source: Junkers
Jak zauważamy, kiedy chcemy by nasza budowa się powiodła oraz aby wszystko się dobrze skończyło i dokładnie tak jak to sobie obmyśliliśmy, to bez wątpienia powinniśmy rozpocząć od rozmowy z geodetą . On wszystko rzetelnie dla nas policzy, a co się z tym łączy, będziemy posiadali końcową świadomość, że budujemy w odpowiednim miejscu oraz że wszystkie nasze plany posiadają naprawdę wielką szansę na to, by się udać.

Tags: budowa, geodeta