W przypadku, gdy poszukujesz świetnego planu na karierę, zwiąż się z sektorem ubezpieczeń


Branża ubezpieczeniowa jest w naszym kraju bardzo popularna. Powiązane jest to z tym, że bezustannie przytrafiają się różnorakie sytuacje losowe i nasi rodacy chętniej inwestują w różnorodne ubezpieczenia oraz polisy, żeby chronić siebie, jak także swoich najbliższych materialnie. Tak duża renoma usług ubezpieczeniowych sprawia, że ta ścieżka kariery okazuje się bardzo dobrym wyborem.

umowa
Author: shho
Source: http://www.sxc.hu
Zostań agentem ubezpieczeniowym oraz zarabiaj

Posada agenta ubezpieczeniowego szczyci się dużym uznaniem wśród osób, które chcą pracować na własny rachunek i uzyskać wysokie zarobki. Przedstawiciel ubezpieczeniowy zajmuje się tylko obsługą kontrahentów, jak też może wypełniać te obowiązki już po godzinach pracy w odmiennym miejscu. Żeby stać się takim agentem trzeba pójść na właściwe szkolenie, a później zaliczyć wymagany egzamin. Dopiero po prawidłowym zaliczeniu egzaminu, jest się wpisanym do rejestru zakładu ubezpieczeniowego. Rzeczony agent musi założyć własną działalność gospodarczą - FMG.Czym zajmuje się agent ubezpieczeniowy?

Agent ubezpieczeniowy staje się przedstawicielem jednostki ubezpieczeniowej oraz zajmuje się przede wszystkim sprzedawaniem polis i innych usług związanych z ubezpieczeniami.

Absorbujący artykuł? Jeżeli tak sądzisz, to kliknij tu, w serwisie (https://smarteducation.pl/grywalizacja/), który tam miejscu znajdziesz, także jest coś wartościowego!

Umawia się z klientami oraz pozyskuje ich dla swojego towarzystwa. Agenci ubezpieczeniowi trudnią się całkowitą obsługą ubezpieczonych użytkowników, konstruowaniem umów, udzielaniem istotnych informacji, jak również wsparciem przy realizowaniu uzyskanych świadczeń.

umowa ubezpieczeniowa
Author: Startup Registry
Source: http://www.flickr.com
Sprawdź, jak zostać multiagentem ubezpieczeniowym

Każdy agent ubezpieczeniowy może stać się także multiagentem, co łączy się z tym, że nie sprzedaje już polis jednej firmy, ale reprezentuje różne przedsiębiorstwa ubezpieczeniowe. Wymogiem zostania multiagentem ubezpieczeniowym tak samo, jak we wcześniejszym wypadku staje się zaliczenie wymaganego kursu i egzaminu kończącego, jak także założenie działalności gospodarczej. Kolejnym wymogiem odnośnie osób, które planują prowadzić multiagencję jest potrzeba posiadania ubezpieczenia OC - zaktualizowany post na blogu. Warunek ten podyktowany jest tym, że to sam agent, a nie zakład ubezpieczeń, odpowiedzialny jest za szkody powstałe w wyniku działalności agencyjnej. Aby nawiązać współpracę z określoną jednostką ubezpieczeniową, trzeba odwiedzić jej lokalną centralę oraz przejść pomyślnie procedurę kwalifikacyjną, a następnie określić warunki współpracy.

Tags: kariera, współpraca, przedstawiciel