W jakich przypadkach są dzisiaj używane wizytówki, jak obecnie się je projektuje i zamawia


Z pewnością spora ilość początkującym biznesmenom zdarzały się sytuacje, że w czasie jakiegoś spotkania poproszeni zostali o pozostawienie wizytówki. I z przerażeniem odkrywali oni wtedy, że ich posiadają, próbując w jakiś sposób ratować sytuację zapisują kontakt do siebie na kartce, lecz wszystko to nie wygląda specjalnie profesjonalnie. Młode pokolenia biznesmenów, wychowane na smartfonach i tabletach nieco zlekceważyło sobie rolę tego niewielkiego kawałka tektury.


wizytówki
Author: SunnyView Dental
Source: http://www.flickr.com
A jak okazuje się jednak, w czasie biznesowych kontaktów wizytówki (dodaj serwis do stron zaufanych) są w dalszym ciągu niezwykle ważne i chyba na długo takie pozostaną. Wizytówki (przeczytaj więcej tutaj) będą bowiem stanowić nieodłączny element biznesowej etyki i pełnią kilka ważnych funkcji. Przede wszystkim dostarcza partnerom informację o tym, w jaki sposób będzie się można skontaktować, ale w czasie rozmowy ułatwia również pamiętanie imion. Poza tym wizytówki są również podkreśleniem doświadczenia i dbaniem o odpowiedni wizerunek siebie i swojej firmy, oczywiście pod warunkiem że będą spełniać odpowiednie standardy.

O tym, że przekazywane wizytówki powinny być czyste, estetyczne i niepogniecione chyba nikomu nie trzeba wspominać, to jest naprawdę konieczne jeżeli będzie się chciało z nich korzystać. Bardzo istotne również jest to, co się na nich będzie znajdować. Ważna jest czytelność i elegancja, przez co będą większe szanse na to, że się zostanie zapamiętanym. Z tego też powodu do zrobienia wizytówek dla siebie należy się nieco przyłożyć, aby były one na odpowiednim poziomie - należy o to zadbać.


Jeśli ktoś nie będzie miał pomysłu, to przejrzeć może na przykład dostępne w sieci szablony wizytówek i poszukać pośród nich odpowiedniego wzoru. Aktualnie bardzo dużo firm poligraficznych proponuje projektowanie wizytówek online, korzystając z takiego rozwiązania można zaprojektować całość przy pomocy przejrzystego kreatora, wybrać papier, na jakim będą drukowane i złożyć zamówienie, tak jak na tej stronie. Po upływie kilku dni dostanie się wprost do mieszkania czy siedziby firmy przesyłkę, w jakiej znajdować sie będą dopiero co wydrukowane wizytówki.

Tags: informacje, wizytówki, czytelność