Jak zaplanować swój czas i zmotywować się do systematyczności?


Zmotywowanie się do działań jest nierzadko bardzo trudne. Głównie dlatego, że aktualnie wokół nas znajduje się mnóstwo czynników rozpraszających, jak przykładowo telefony lub Internet. Otrzymujemy wiele informacji, z którymi nierzadko zapoznajemy się powierzchownie, nie skupiamy uwagi przy czymś na dłużej, poza tym często robimy kilka rzeczy jednocześnie, na przykład oglądamy telewizję i robimy notatki itp.

kalendarz książkowy
Author: Bisnotcher
Source: http://www.flickr.com
Kalendarz trójdzielny - na Twoją ścianęTrudno jest skoncentrować się w pełni, jednak istnieje kilka sposobów, które nas w tym wspomogą. W jaki sposób zorganizować swoją pracę i zmotywować się do systematycznej pracy? Przede wszystkim spróbuj planowanie. Choć nierzadko z planów nic nie wynika, praktyka czynią mistrza. Z pewnością wykreślanie kolejnych podpunktów z listy da nam dużą satysfakcją, i jednocześnie siłę do kolejnych działań. W jaki sposób planować? Każdy powinien wypracować własny dla siebie system. Początkowo warto nabyć kalendarze książkowe a5 dzienne. Każdego dnia rano lub przed snem zanotuj wszystkie obowiązki, które musisz przeprowadzić.

Oczywiście możesz je dzielić na dłuższy czas, lecz jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z organizacją może to nie być dobry pomysł. Poza tym planowanie z zbyt dużym wyprzedzeniem często jest zwyczajnie nieskuteczne. Oznacz zadania ważne i te, które ewentualnie można bez problemu odłożyć w czasie. Wykreśl każde zrobione punkty. Dzięki temu za każdym razem będziesz dokładnie wiedzieć, ile przed tobą.ten link kleje do opakowań kleje do opakowańZ pewnością zauważysz, że każde wykreślane zadania przynoszą poczucie spełnienia i pchają cię do jeszcze większej aktywności. Jeżeli na liście są punktu, które nie dają ci spokoju, chociaż nie są bardzo ważne – zajmij się nimi, kiedy rzeczywiście masz taką możliwość. Wtedy efektywniej wykonasz konieczne sprawy.

Kalendarze książkowe na cały rok
W planowaniu nierzadko pomaga także prezentacja naszego planera. Jeżeli sprawi ci to przyjemność, zacznij używać kolorowych karteczek, zakreślaczy, zakładek itp. Przypisz kolor dla konkretnej grupy czynności. W sklepach pojawiają się już kalendarze książkowe 2016, które mogą stać się twoim najlepszym planerem.Prócz planowania, staraj się także zapewnić sobie bardzo dużo spokoju. Usuń rozpraszacze. Zamknij przeglądarkę, a jeśli jest ci niezbędna do pracy, wgraj do niej dodatek blokujący przeszkadzające witryny. Wycisz powiadomienia w smartfonie. Jeżeli pracujesz w domu nie włączaj w tle telewizora. Postaraj się słuchać takiej muzyki, która pozwoli ci się skupić. Dzięki temu planowanie na pewno przyniesie zamierzone efekty, a my staniemy się pełni motywacji i energii do dalszych działań. Więcej

Tags: planowanie, notatki