W jaki sposób utrzymać długotrwałe kontakty w sprzedaży?


Nie ma sukcesu w sprzedaży, a tym samym zysków, bez dbałości o klienta. Klienci są jednak w obecnych czasach coraz bardziej wymagający. Spójrzmy jednak na przykłady z branż telefonicznych, czy rachunkowych. Na każdym kroku klienci posiadający w banku X własne konta lub posiadacze określonego abonamentu stają przed wyborem interesujących usług.
biznes
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Podobne naciskanie firm na większą konsumpcję nie pozostaje dla nich bez echa. Dla utrzymywania sprzedaży na wysokich obrotach coraz więcej środków z budżetu kierowane jest na marketing. O ile okazjonalne bonusy są chwytami na krótką metę, to każda firma pragnie posiadać swój stały, zaufany „elektorat”.

Zainteresował Cię prezentowany artykuł? Jeśli tak, to śmiało kliknij także ten link. Pokrewne wiadomości zobaczysz również tutaj zgłoszenie pracownika do zus.

Do tego potrzebne są skuteczne programy motywacyjne i lojalnościowe.
Źródło informacji:
Udana sprzedaż w firmach wybijających się na rynku tkwi najczęściej w trudnym do zmierzenia samozaparciu i dyscyplinie oraz szczególnym zadbaniem o potrzeby drugiej strony – klienta. Esencją sprzedaży, zwłaszcza w początkowym etapie działania jest bliska relacja z klientem. To powiązanie dwóch stron, którego spoiwem jest produkt dobrej jakości, czyli tekst, usługa spedycyjna, sprzedaż detaliczna – jednym słowem wszystko. Na udanej relacji korzystają dwie strony, a zwłaszcza właściciel – uzyskuje on bowiem relację (tak zwany kontakt) i cel do którego dąży od początku, czyli pieniądze.


Zapomnienie bądź przeważenie proporcji ku pieniądzom – jak dzieje się to przeważnie przy następnych etapach wzrostu – zmniejszyło popyt na usługi niejednej, dobrze prosperującej firmy. Stąd też stawiają one nie tylko na analitykę rynku i rozpracowanie odbiorców. Firmy wykorzystują w tym celu zgrabnie nazwane narzędzie PR-owe – tak zwany program lojalnościowy.


biznes
Author: Grant Wickes
Source: http://www.flickr.com
Jego najważniejszymi składowymi są dobrze znane klientom techniki wpływu: promocja, marketing bezpośredni, reklama. Dobrze jest, kiedy firma ma skutecznego marketingowca w sieci. PR najwyższej klasy tworzy się przez lata i poza siecią, ale środki doraźne i scalanie relacji nie może – szczególnie dziś – odbyć się poza siecią - [odnośnik]. Selekcjonowanie danych o odbiorcach, ankiety, w końcu korespondencja są kluczowymi działania mającymi na celu zbudowanie lojalności i zaufania na linii firma – konsument.

Tags: pieniądze, program lojalnościowy