W jaki sposób skonstruowane są kartridże i z jakiego powodu określa się je suchym atramentem?


W prawie każdym biurze znajduje się co najmniej jedna drukarka albo urządzenie wielofunkcyjne, jakie służy do drukowania różnorodnych dokumentów czy jako kserokopiarka. Nowsze urządzenia stosują technologię druku laserowego, jaki wykonuje się za pomocą tzw.
suchego atramentu.


Tak akurat w gwarze ludzi z branży poligraficznej określa się toner, jaki jest nośnikiem farby, jaka używana jest podczas drukowania. W rzeczywistości toner to wymieszane we właściwej ilości małe szklane kuleczki i większe, jakie zawierają żywicę termoplastyczną. Taki toner (więcej o tusze do drukarek) mieści się w oddzielnym pojemniku, jaki natomiast stanowi element urządzenia drukującego, np. drukarki czy też kopiarki. Po wykorzystaniu takiego wkładu, kartridż można by poddać regeneracji w specjalnej spółce, jednak prawidłowo byłoby też zakupić oryginalny toner (sprawdź mega ofertę toner Brother dcp 7055 - kuptoner.pl/brother-tonery) wprost od jego producenta. Można uniknąć wtedy wszystkich potencjalnych i niepożądanych problemów.


dom - wyobrażenie
Author: Sergey Galyonkin
Source: http://www.flickr.com


Niewielkie elementy, które pochodzą z kartridża są wcześniej elektrostatycznie przekładane na bęben i papier, by następnie zostać wprasowane w powierzchnię arkusza. Tego typu technika pozwala na uzyskanie wydruków o bardzo dużych rozdzielczościach. Jeden ładunek tonera może wystarczyć zazwyczaj na wydruk kilku tysięcy kartek. Jest to zatem niezwykle wydajne wyjście.
W przypadku drukarek czarno-białych stosuje się jedynie kartridż czarny, natomiast w wielokolorowych występują tonery w czterech podstawowych kolorach CMYK. Kartridże powinny być dostosowane do wymogów stawianych przez konkretne urządzenie. Kartridże mogą jednak pasować do różnorodnych modeli urządzeń konkretnego producenta.

Tags: urządzenie, narzędzia, czas, problem