W jaki sposób rozliczyć się z urzędem fiskalnym przez internet


Blankiet PIT-37 związany jest z wszystkimi profitami uzyskiwanymi a także rozliczanymi przez płatnika (przykładowo pracodawcę). Gdy dochodzi do nawiązania umowy lub dokonania czynności, z tytułu których trzeba rozliczyć się samemu, wówczas nie korzystamy z tego dokumentu. Jest to typowa deklaracja, którą składa pracownik, zleceniobiorca bądź inna osoba, za jaką zaliczki na podatek powinien obliczyć płatnik (przykładowo chlebodawca, zleceniodawca, itd.).


Wielu podatników z pewnością pamięta długie ogonki w urzędach pocztowych w ostatnim dniu składania oświadczeń fiskalnych. Teraz zamiast poczty, większość osób wybiera funkcjonalny program pit 2015. Na skutek możliwości przekazywania dokumentów pit online 2015, kolejki się skróciły, zaś my nie musimy nawet opuszczać mieszkania, ażeby dopełnić formalności ze skarbówką. Dobrodziejstw jest jednakże więcej, szczególnie jeżeli rozliczenia podatku nie zlecamy do biura rachunkowego, tylko przygotowujemy je własnoręcznie. Program pit 2015 poprowadzi nas praktycznie "za rękę". Podpowie, które dane jak też gdzie trzeba wprowadzić, i zweryfikuje, czy wszystkie nieodzowne pola są przez nas poprawnie wypełnione. Minimalizuje to niebezpieczeństwo popełnienia błędu, co mogłoby skutkować koniecznością składania korekty zeznania i rzecz jasna stresującym kontaktem z urzędem skarbowym.

program do rozliczania pit
Author: Special IG for Afghanistan Reconstruction
Source: http://www.flickr.com
Pamiętaj, im szybciej wyślesz e-deklarację pit-37, tym szybciej otrzymasz zwrot podatku! Decydując się na posłanie deklaracji online, unikniemy jednego z najczęstszych błędów. Przez wiele lat podatnicy wysyłający zeznania pocztą zapominali o podpisie! W przypadku deklaracji przesyłanych elektronicznie podpis jest zbyteczny. Zamiast tego, w celu weryfikacji podatnika starczy podać sumę przychodu z oświadczenia składanego w poprzednim roku, a po wysłaniu deklaracji odebrać e-mail z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, będącym dowodem tego, iż dostarczyliśmy deklarację fiskalną w terminie.


Pod koniec czasu składania rocznych oświadczeń swe zeznania podatkowe wysyła masa osób. Jeśli przypada nam zwrot, trzeba na niego poczekać dłużej. Im wcześniej zatem wyślemy nasz PIT, tym szybciej pozyskamy zwrot nadpłaconego podatku. A jeśli zmuszeni będziemy dopłacić, to warto przedtem poznać kwotę, o którą zasilimy konto urzędu fiskalnego i stosownie zaplanować ją w budżecie domowym. Sam formularz możemy oczywiście posłać w późniejszym czasie.

Tags: poczta, formalności, kwota, deklaracja