W jaki sposób rozliczyć się z szefem z użytkowania osobistego samochodu?


niezwykle wiele osób żyjących w naszym kraju, pracuje na stanowisku, wymagającym od nich nieustannego trwania za kółkiem samochodu. Nie istotne czy jesteśmy przedstawicielem handlowym czy może zaopatrzeniowcem, w takich sytuacjach zazwyczaj dostajemy samochód służbowy. Niekiedy jednak, szczególnie jeżeli jesteśmy debiutującymi pracownikami, nie posiadamy do dyspozycji firmowego pojazdu i potrzebujemy jeździć własnym. W takiej sytuacji warto dowiedzieć się, jak prawidłowo rozliczać koszty z szefem. Przydadzą się tutaj kilometrówka i nieco dobrej woli.


dokumenty
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
W zależności od tego, dla kogo przyjdzie nam pracować, możemy posiadać duże lub małe problemy z odzyskaniem wydatków. Dlatego tez trzeba już na samym początku, kiedy tylko zostanie zawarta decyzja o używaniu naszego pojazdu do celów zawodowych, omówić wszelkie reguły. Jeżeli nasz szef nie chce, żebyśmy naciągali go na nieprawdziwe koszty, możemy zaproponować mu, że będziemy spisywać każdy pojedynczy przebyty kilometr. Pamiętajmy także, żeby w czasie zaznaczać drogi niekomfortowe, podniszczone, mające dużo dziur - Expert Drogowy. Bowiem nie tylko koszty benzyny są tutaj istotne, ale również zużycie pojazdu. Jeśli będziemy notorycznie zmuszeni do jeżdżenia po drogach niszczących nasz samochód, trzeba ustalić z szefem (zobacz wróć) zwrot kolejnych kosztów.

Ta oferta kredyt hipoteczny dla firm jest niezwykle atrakcyjna i jeśli poszukujesz większą ilość informacji na omawianą tu problematykę, to odnajdziesz je tutaj.Z kolei samą kwotę, która nasz pracodawca powinien nam oddać za benzynę, niezwykle łatwo obliczyć. Jednak niezbędna nam do tego będzie kilometrówka - specjalny kalkulator, który po uwzględnieniu kilku czynników, określa autentyczny koszt danej drogi. Tego rodzaju urządzenie znajdziemy bez kłopotu w internecie. Wersja podstawowa, wystarczająca w większości przypadków, będzie darmowa. Wystarczy do takiego kalkulatora wprowadzić typ silnika jakie posiada nasze auto, ilość przebytych kilometrów, oraz odpowiednio, stawkę za kilometr, lub cenę za litr paliwa - w zależności od tego, jaką metodą jesteśmy rozliczani. Potem należy nacisnąć guzik "oblicz" i kilometrówka pokaże należną nam kwotę, czarno na białym.


samochód
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com
Jeśli jesteśmy zobligowani, z wszelakich przyczyn, do eksploatowania naszego prywatnego auta do celów służbowych, należy na początku omówić warunki takiego stanu rzeczy z naszym szefem. Poza tym potrzebne będzie kilometrówka, do obliczania należnej nam kwoty zwrotu. Jeżeli podejdziemy do zagadnienia rozsądnie, zarówno my jak i nasz szef będziemy ukontentowani ze współpracy.

Tags: PRacownik, warunki, kilometr