W jaki sposób nietypowo wypromować prowadzony biznes czyli plusy i minusy broszur reklamowych


Świat dookoła nas jest otoczony reklamami, są one praktycznie na każdym kroku. Gdzie się nie spojrzy, to widzi plakaty i billboardy, w skrzynkach na korespondencję każdego dnia można znaleźć po kilka ulotek, a włączając telewizor czy też radio również bez przerwy można usłyszeć reklamowe spoty.


Broszury reklamowe
Author: Drukarnia Kid
Source: www.drukarniakid.pl
W tak dużym gąszczu reklam nie ma się co dziwić, że wiele osób zwyczajnie przestaje zwracać na nie uwagę, najnormalniej się na nie uodparniając. A to sprawia z kolei, że firmom które chcą dotrzeć do takiej grupy konsumentów wcale łatwo nie będzie, muszą one często wyjść poza stereotypy i wymyślić reklamę, która jednak klientów zachęci do tego, żeby się z nią zapoznać.

Jedną z takich niestandardowych form promocji, bardzo skutecznych jeśli się je porządnie opracuje, są broszury. Porządna reklamowa broszura to tak naprawdę streszczenie wszystkich ważnych wiadomości usługach albo produktach na paru kartkach druku. Jej profesjonalne wykonanie, zastosowanie odpowiednich reguł i atrakcyjny wygląd sprawią, że wielu klientów obojętnych na inne formy reklamy może po sięgnąć po nią, i przeczytać informacje tam zawarte.

Aby broszura reklamowa mogła spełnić swoje zadanie, to w czasie projektowania należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim trzeba dobrać odpowiednią liczbę stron, najskuteczniejszy jest format mający ich sześć. Pierwsza przeznaczona jest na zaproszenie, to znaczy logo lub fotografię głównego produktu.

Na końcu powinno się umieścić wszystkie informacje o kontakcie, więc na pozostałe informacje pozostają cztery środkowe. Treść broszury nie powinna być tylko nudnym opisem, bo nikt nie będzie miał ochoty tego czytać. Dużo lepiej sprawdza się połączenie tekstu z atrakcyjnymi fotografiami, tego typu połączenie będzie dużo korzystniej odbierane przez większość klientów.

Oprawa graficzna jest bardzo ważna, cała broszura powinna być utrzymana w jednolitej kolorystyce. Istotne jest również samo wydrukowanie broszury, powinno się ją wydrukować na papierze dobrej jakości, dlatego też druk broszur warto zlecić profesjonalnej, doświadczonej drukarni.

Drukarnia KID zaprasza:

Tags: reklamy, Druk, broszury