W jaki sposób należy oświetlać sklep? Na jakie rzeczy zwrócić uwagę? Jak wybierać oświetlenie?


Światło w pomieszczeniach sklepowych jest bardzo ważne. Podczas jego wyboru, a tym bardziej kupowania opraw oświetleniowych, musimy wiedzieć, że najistotniejsze jest właściwe wyeksponowanie artykułów i towarów, jakie znajdują się na regałach. Niesamowicie ważny jest także klimat i nastrój, który jesteśmy w stanie wykreować przez zastosowanie różnego typu lamp. Dzięki temu stworzyć można niepowtarzalny design.


Żarówka ledowa
Author: theilr
Source: http://www.flickr.com
Przed przystąpieniem do wyboru właściwego oświetlenia, należy na pewno pomyśleć, z jakiego typu sklepem mamy do czynienia, jakie rozwiązanie oświetleniowe dla sklepu trzeba wybrać - ciekawa oferta na stronie www. Wielkie znaczenie ma także to co oświetlamy. W zależności od kształtu oraz układu pomieszczeń, jakie mamy do dyspozycji, musimy wziąć pod uwagę zasadę, iż najbardziej istotne jest światło główne, ale równie istotne jest oświetlenie służące do ekspozycji.

W ramach oświetlenia głównego, możemy wybrać różne oprawy odpowiednie do właśnie tego rodzaju zastosowań. Mogą to być różne rodzaje opraw, jak nabudowane, wpuszczane lub zwieszanie. Przy tym powinniśmy pamiętać, by posiadały dość wysoki współczynnik oddawania barw jak i wysoką skuteczność świetlną. Do tego celu najlepsze są świetlówki oraz lampy wyładowcze. Jako oświetlenie “ekspozycyjne” jest w stanie podkreślać atrakcyjność towarów.


Dobrze wtedy użyć oprawy systemowe szynowe na źródła wyładowcze. Jako doświetlające oprawy zakładane są na świetlówki. Oprawy takie to świetne rozwiązanie, posiadają sporo zalet. Podstawowa jest taka, iż można łączyć je w jakiej chcemy konfiguracji w każdej przestrzeni, bez dużej ingerencji w strukturę sufitu i ścian.

Do właściwie założonych systemów szynowych warto dopasować reflektory, jakie przy pomocy specjalnych adaptorów wpina się w szyny. Należy wiec odpowiednio dobierać rodzaj światła, tym bardziej, iż ma ono w takich miejscach swoje własne wymagania, o jakich na pewno musimy wiedzieć. Tak samo oświetlenie przemysłowe rządzi się swoimi prawami, jednak jeśli zastosujemy takie parametry, jak przy oświetleniu w sklepie to jest spora szansa powodzenia - .

Tags: lampy, oświetlenie, światło, oprawy oświetleniowe