W jaki sposób myć okna? Kilka dobrych rad.


Mycie okien praktycznie każdemu sprawia kłopot. Sztuką jest przecież tak wypucować okna, żeby były lśniące oraz bez smug. Istnieje kilka sztuczek na to, żeby opanować sztukę mycia okien oraz posiadać okna, których zazdrościć będą koleżanki. Czyste szyby stanowią najbardziej istotny znak szczególny olśniewającego domu. Czyszczenie szyb jest jednakże bardzo niewdzięczną robotą domową, a zazwyczaj najbardziej problematyczne są właśnie smugi. Powszechne jest, iż istnieje dość dużo technik mycia okien.

mycie okien na wysokościach
Author: Carl Wycoff
Source: http://www.flickr.com
Zasadniczą kwestią jest to, aby najpierw wyczyścić szyby z najgorszej warstwy brudu. Wystarczy zwyczajną ciepłą wodę. Jeżeli się tego nie zrobi preparaty przeznaczone do okien będą się wyłącznie mieszać z brudem, a nie czyścić okna szczegóły w podanym źródle. Kolejną niezwykle ważną sprawą jest to, jakim sprzętem w ogóle myć okna. Z pewnością każdy lubi coś innego, jednakże bardzo często wykorzystywane są do mycia okien (strona polecana w temacie) na przykład szare gazety, albo ściereczki z mikrofibry.

Wszystko zależy wyłącznie od upodobań tego, kto je myje. Każda z tych sposobów ma jednak także minusy, więc jedynie sprawna osoba wyczyści szyby tak, żeby nie było smug. Chcesz wiedzieć więcej ? Odwiedź stronę specjalisty od: . I tak na przykład ręczniki papierowe zostawiają na oknach pyłek, po gąbce robi smugi. Podobno najmocniej perfekcyjna jest szara gazeta, jednakże bardzo ciężko wyczyścić szyby tak, żeby lśniły. Ścierki z mikrofibry też wiele ludzi preferuje przy myciu okien, jedynie trzeba pamiętać, iż taką ścierkę musi się regularnie prać.

Wiele osób twierdzi, iż płyn do mycia okien ma drugoplanowe znaczenie, a najistotniejsze jest to, w jaki sposób okna są polerowane. Najpewniej chodzi o metodę ruchów ręką, tak, żeby nie powstawały smugi. A jak zapobiec smugo? Sprawdź tutaj: polece technologie. A najlepszymi środkami do mycia okien, oprócz tych które można kupić w sklepie są przykładowo płyn do mycia naczyń,ocet oraz bardzo wiele innych środków. Ich odpowiednie ilości wymieszane z wodą, przyniosą spektakularne efekty. A wszystko zależy od umiejętności osoby która sprząta.

Tags: gąbka, mikrofibry