W jaki sposób dobrze wybrać firmę jaka będzie się zajmować kompleksowym sprzątaniem lokalu firmy.


Każde biuro będzie wymagać sprzątania, i raczej trudno, aby zajmowali się tym pracownicy w godzinach pracy. Z tego też powodu przeważnie firmy zamawiają usługi związane ze sprzątaniem u wyspecjalizowanych podmiotów. W ostatnim czasie na rynku otworzyło działalność wiele firm które się zajmują utrzymywaniem czystości w różnych obiektach.

wysprzątane biuro
Author: Craig Dietrich
Source: http://www.flickr.com
Wynika to z tego, że, że taką firmę da się w miarę łatwo otworzyć, nie potrzebuje ona jakiś wielkich środków na początek, a zakres usług, które wykonuje również nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Niestety wiele z tego typu firm nastawia się głównie na szybki zysk, a nie na długofalowy rozwój z pilnowaniem jakości swoich usług. Tanie środki czystości, zatrudnianie przypadkowych osób, często bez żadnej umowy albo za bardzo niskie wynagrodzenie powodują, że właścicielom tego typu firm będzie zależeć jedynie na złapaniu kontraktu, a resztę sobie lekceważą. Efektem tego jest bardzo niski poziom usług, niewywiązywanie się z umów, a często również szkody wynikłe z wpuszczenia na obiekt nieodpowiedzialnych osób.

Dlatego też planując wynajęcie firmy zajmującej się sprzątaniem, przykładowo takiej jak Amlux, trzeba się do tego odpowiednio zabrać. (Amlux) Po pierwsze powinno się zrobić rozeznanie, czy wśród znajomych ktoś nie ma pewnych usług tego typu. Jest to bardzo praktyczne wyjście, bo da się w ten sposób dowiedzieć się, czy firma jest rzetelna, wywiązuje się ze swoich powinności i większość prac wykonuje w odpowiedni sposób. Jeżeli jednak nie będzie się znać takiej firmy, to zostanie szukanie na własną rękę.

Warto trzymać się przy tym kilku reguł, które znacznie mogą być pomocne w wyborze i wykluczyć firmy nastawione jedynie na zyski. Po pierwsze nie można patrzyć jedynie na koszty, w takich przypadkach przeważnie szło to będzie w parze z kiepską jakością. Jeżeli koszty usług będą za małe, to albo będzie się to odbywać kosztem sprzętu i środków czystości, albo zatrudnianych ludzi. Z tego też powodu w pierwszej kolejności trzeba wykluczyć wszystkie zgłoszenia, w których zakres cenowy jest niższy niż obowiązujące ogólnie stawki na rynku.

Tags: firmy, sprzątanie, usługi