​W jaki sposób dbać o klienta? Oczywiście z najwyższym szacunkiem!


W dzisiejszych czasach zdobycie nowej grupy klientów jest jest całkiem łatwe. Internet daje nam nieskończone możliwości w zakresie reklamy oferowanych przez nas produktów czy usług, przy czym sporą część pracy związanej z ich rozpropagowywaniem wykonują sami użytkownicy. W sieci rewelacyjnie działa tak zwany marketing szeptany i wzajemne rekomendowanie konkretnych artykułów. Choć Internet jest wyjątkowo istotnym narzędziem przy rozkręcaniu jakiejkolwiek firmy, jego potencjał może stać się zwodnicza i przynieść skutki odwrotne do oczekiwanych.

telefoniczna obsługa klienta
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Pozwala on bowiem na osiągnięcie błyskawicznego sukcesu, ale jednocześnie grozi, że nasza firma zniknie w morzu podobnych przedsiębiorstw. By zagwarantować sobie dzisiaj mocną pozycję na rynku nie wystarczy więc zadbać o przemyślaną reklamę - czy systemy call center są drogie. Równie ważne jest zainwestowanie w profesjonalną obsługę klienta. Niestety wielu biznesmenów stale nie docenia funkcji, jaką pełni ten dział w całej firmie. Tymczasem odpowiednio zorganizowany serwis dla konsumenta ma niebagatelny wpływ na korzystny odbiór danej firmy w społeczeństwie i jest jednym z najważniejszych czynników budujących jej markę. Pracownicy skierowani do pracy w dziale obsługi klienta powinni zostać odpowiednio przeszkoleni po to, by wiedzieć, jak wybrnąć z różnych sytuacji. W większości przypadków ludzie dzwoniący na numer serwisu konsumenta są niezadowoleni z produktu lub usługi i chcą złożyć reklamację.systemy call center
Author: Senado Federal
Source: http://www.flickr.com
Nie są to zatem łatwe rozmowy, zwłaszcza że wielu klientów ulega emocjom i przenosi swoje rozgoryczenie na osobę siedzącą po drugiej stronie linii. Pracownik, który miał możliwość wzięcia udziału w specjalnym kursie będzie w stanie uspokoić rozzłoszczonego rozmówcę i przedstawić mu zadowalające rozwiązanie jego problemu - odwiedź ten link. Warto zatem zainwestować fundusze w profesjonalne szkolenie dla członków swojego zespołu. Rzeczą, bez której trudno sobie wyobrazić dobrze funkcjonujący dział obsługi klienta jest również odpowiednia technologia. Innowacyjne systemy call center zapewniają wysoki poziom obsługi telefonujących osób, a przy tym bardzo upraszczają pracę wszystkim członkom serwisu konsumenckiego.

Tags: technologia, marka, reklama