Urokliwe polskie miasta


Ząbkowice Śląskie, Dolny Śląsk
Author: ZnaneNieznane.pl
Source: ZnaneNieznane.pl
O wspaniałym urlopie marzymy przez cały rok. Przecież należy nam się zasłużony odpoczynek. A czas wypoczynkowy tuż tuż. Rozkładówki agencji turystycznych pełne są zapierających dech w piersiach zdjęć zagranicznych ośrodków wypoczynkowych. Zanim znowu zdecydujemy się na wakacje za granicą, pomyślmy o własnym kraju. Może nie ma potrzeby wyruszać aż tak daleko, by spokojnie wypocząć?
Pozazdrościliśmy Włochom ich dostojnych miasteczek, pełnych wąskich uliczek, głośnych i pełnych wigoru! A przecież w Polsce jest wiele takich miejsc. Choć gwałtowne czasy konfliktów zniszczyły doszczętnie znaczną ilość polskich miast, to jednak jest, co zobaczyć i czym się chwalić. Potrzeba się spokojnie rozejrzeć. Okazuje się, że wyjątkowe miejsca są tuż obok nas. Planując letnie przejażdżki, rozejrzyjmy się po najbliższej okolicy- na pewno niedaleko jest zamaskowana godna podziwu perełka.Oświetlenie ciągu komunikacyjnego
Jeśli zabrakło nam możliwości na rzetelne rozpoznanie okolicy, zdajmy się na sprawdzone punkty. Z pewnością nikogo nie musimy nakłaniać na dłuższy pobyt w Kazimierzu Dolnym. To renesansowe miasteczko od lat jest magnesem na wczasowiczów. Cudowne położenie, malownicza okolica oraz powabny urok tego miasta dają nam odczucie, że nie chce się stamtąd wyjeżdżać. Jeśli możemy sobie pozwolić na dłuższy pobyt w tym mieście, to nie ma najmniejszego problemu- niezmiernie łatwo odszukamy oferty noclegów i pokoi w Kazimierzu Dolnym i nie będzie nas to kosztowało fortunę.

Cudownie spędzimy też wakacyjny wypoczynek w pobliskim Sandomierzu.Ta miejscowość jest bardzo podobne do włoskich miasteczek. Wypełnione zabytkami, pełne uroku i pełne wczasowiczów. Jest to doskonała pozycja na weekendowy wypad. Na nasze wielkie szczęście Polska obfituje w takie miejscowości, które cieszą się rosnącą popularnością. Ciągle możemy w nich odnaleźć jedyny w swoim rodzaju spokój i kojącą ciszę, o którą tak trudno w rozbudowanych metropoliach. Posiadają własną historię, niewyjaśnione sytuacje, legendy. Oferta noclegów w Szczawnicy, Nałęczowie, Augustowie, Kłodzku, czy Chęcinach bez wątpienia zapewnią nam masę przyjemnych wrażeń oraz na długo zapadną nam w pamięci, a sama podróż okaże się o wiele tańszawyjazdu do Włoch.

Tags: podróż, urlop, miasto, odpoczynek, wędrówki, miasteczko

Author: S.D.