Tworzenie aplikacji mobilnych – co powinien wiedzieć każdy zaczynający projektant, by zdobyć sukces


Sprzęty mobilne we współczesnych czasach niewątpliwie ułatwiają powszednie obowiązki. Prawdopodobnie żaden biznesmen nie może wyobrazić już sobie pracy bez laptopa czy choćby tabletu. Aby jednak nowoczesny sprzęt był rzeczywiście przydatny, wymagane są też funkcjonalne aplikacje.


Miej na względzie potrzeby grupy docelowej

Wielu osobom wydaje się, że projektowanie aplikacji mobilnych wcale nie jest takie trudne, tymczasem wymaga ono nie tylko pomyślenia nad wyglądem interfejsu, ale również – a może przede wszystkim – nad tym czy będzie on wygodny w użytkowaniu. Właśnie z tych przyczyn jednym z fundamentalnych kryteriów, którymi powinniśmy się kierować podczas projektowania aplikacji mobilnej jest przystosowanie jej do grupy odbiorców. Przed rozpoczęciem pracy dobrze więc rozpoznać potrzeby tych ludzi i ich wymagania – niezbędnych informacji z pewnością dostarczy wykonanie badań rynkowych.
smartphone
Author: Maurizio Pesce
Source: http://www.flickr.com

Postaw na intuicyjność oraz prostotę

Popularnie znanym faktem jest, iż naszymi działaniami kierują przyzwyczajenia. Podobnie jest w przypadku aplikacji na sprzęty mobilne - . Dobrze o tym pamiętać podczas projektowania interfejsu. Przemyślmy czy dany przycisk znajduje się właśnie tam, gdzie spodziewaliśmy się go znaleźć i stosujmy znane już ogólnie rozwiązania.


Co więcej właściwym rozwiązaniem jest postawienie na prostotę: przyjemne dla oka kolory zamiast krzykliwych oraz jaskrawych barw, czytelne fonty zamiast wyszukanej i niewyraźnej czcionki, a dodatkowo zmniejszona liczba reklam oraz pojawiających się okienek z pewnością pozyskają korzystniejsze noty wśród użytkowników.

Poznawaj obecne trendy

Czasy się zmieniają, a wraz z nimi przychodzą nowe rozwiązania – odnosi się to do nade wszystko branży informatycznej. Jeśli poważnie rozmyślasz o projektowaniu aplikacji mobilnych - powinieneś być na bieżąco – to co jeszcze dwa lata temu było hitem, dzisiaj może być już przestarzałym rozwiązaniem. Dobrze zatem poszukiwać inspiracji w sklepach z aplikacjami, przeglądać systematycznie tematyczne serwisy internetowe bądź obejrzeć prace innych projektantów, aby dowiedzieć się, co teraz jest na czasie w branży.

Tags: sklep, Aplikacje