Szukasz skutecznej postaci reklamy? Pomyśl o zlokalizowanym w dobrym punkcie billboardzie


Nie bez przyczyny mówi się, że reklama jest dźwignią handlu. Właściwie dobrana do produktu reklama może pobudzić zainteresowanie konsumenta, przyciągnąć go i skusić do dokonania zakupu lub skorzystania z usług przedsiębiorstwa. Nie bez przyczyny właściciele przedsiębiorstw poszukują efektywnych i oryginalnych pomysłów zareklamowania swoich produktów. Jedną z uznanych form reklamy stała się reklama zewnętrzna, czyli umieszczana na ulicach i budynkach.

Na czym polega reklama outdoor?Reklama trafia do konsumentów za pośrednictwem różnorodnych nośników: mediów elektronicznych,
billboard
Author: mr_t_77
Source: http://www.flickr.com
prasy, ulotek, można spotkać ją również podczas spaceru po mieście bądź jazdy autem. Coraz popularniejsza okazuje się bowiem reklama outdoor, zamieszczana, jak sama nazwa wskazuje, w wolnej przestrzeni. Tego typu reklamę napotyka się na billboardach, obiektach, samochodach, jak również w charakterze wielu oryginalnych figur i form. Zaprojektowanie ciekawej reklamy zewnętrznej i umieszczenie jej w dobrym, często uczęszczanym miejscu, może okazać się sposobem na sukces.

Kupić czy dzierżawić?Billboardy już na stałe wkomponowały się w polski krajobraz, możemy je napotkać nie tylko w mieście, ale także i w mniejszych miejscowościach, przy autostradach i pozostałych uczęszczanych drogach. Umieszcza się je głównie w miejscach, gdzie są świetnie widoczne dla kierowców i mogą na chwilę przyciągnąć ich spojrzenia, więc przy skrzyżowaniach, światłach, rondach, jak też przy parkingach i chętnie odwiedzanych budynkach . W wypadku, gdy pragnie się umieścić swoją reklamę na billboardzie, można zakupić specjalny nośnik i starać się o pozwolenie na postawienie go w atrakcyjnym miejscu, lub też wydzierżawić powierzchnię na już stojącym billboardzie. Jeśli chodzi o billboard Bydgoszcz, Poznań czy Kraków zapewniają mnogie dogodne alternatywy uzyskania powierzchni reklamowej.To powinien być dobry punkt
Przy wynajmowaniu nośnika uwagę należy zwracać na położenie i widoczność samego nośnika, tak aby
poznań
Author: eisenbahner
Source: www.flickr.com
reklama była czytelna dla swych odbiorców. Jeśli chodzi o billboard Poznań okazuje się miastem, gdzie dostępne są naprawdę ciekawe punkty reklamowe. Aby przekonać się, jak nasza reklama jest widoczna dla kierujących czy pieszych, dobrze jest przejechać się autem albo przejść po mieście i zerknąć na billboard z punktu widzenia zwykłego konsumenta. Prócz lokalizacji ważny jest również dobry pomysł na reklamę, która przykuje uwagę konsumentów na dłużej i wzbudzi ich zainteresowanie.

Tags: miasto, reklama, klient, lokalizacja, outdoor