Szukamy odpowiedzi na pytanie- czy pośrednik ubezpieczeniowy powinien zdać kurs agenta ubezpieczeniowego?


Jak definiuje słownik: agent ubezpieczeniowy jest inwestorem prowadzącym działalność agencyjną na podstawie umowy agencyjnej, ustalonej z zakładem ubezpieczeń i dodany do wykazu agentów ubezpieczeniowych. Wygląda to dosyć abstrakcyjnie, ale sprawdźmy w jaki sposób można nim zostać.


agent ubezpieczeniowy
Author: Vladimir Yaitskiy
Source: http://www.flickr.com
Najpierw, lapidarnie o obowiązkach lub jak kto woli, o tym czym się codziennie zajmuje takowy jegomość. Jego obowiązki polegają między innymi na zdobywaniu klientów, spisywaniu w imieniu i na rzecz ubezpieczyciela umów ubezpieczeń, współuczestniczeniu w administrowaniu i realizacji umów zawartych z ubezpieczonymi. Wszelkie operacje przeprowadza w imieniu i na rzecz zakładu ubezpieczeń. Jak widać, spoczywa na nim gigantyczna odpowiedzialność. Dlatego jest ciężko zostać nim.

Starający się na tę posadę jest zobowiązany mieć co najmniej średnie wykształcenie, a najlepiej wyższe wykształcenie z zakresu prawa, ponadto nie może być karany za uchybienia świadome. Kierowanie prywatnej działalności gospodarczej nie jest warunkiem podstawowym do pełnienia tego zawodu, ponieważ można również ubiegać się o etat w firmie ubezpieczeniowej. Zaś przymusowy jest 152-godzinny kurs agenta ubezpieczeniowego i zaliczenie egzaminu. Na czym zarabia pośrednik ubezpieczeniowy więc? Kardynalnym źródłem jego zysków są tantiemy i tym są one wyższe, im więcej znajdzie klientów i kwot ubezpieczenia. Rozpoczynać można od sprzedaży podstawowych polis komunikacyjnych, majątkowych, na życie.

Nowych klientów można, nawet należy szukać w rodzinie albo wśród znajomych. Ostrzegamy, iż nie jest łatwo przejąć ich z obcej firmy, gdyż polisy są zazwyczaj roczne, a te "życiowe" to umowy wieloletnie i nikt z łatwością ich nie zamienia, bo nie pozwalają na to ubezpieczyciele.

W zalewie otaczających nas wiadomości trudno jest znaleźć rzeczywiście przydatne informacje. Dlatego jeżeli fascynuje Cię ten artykuł, to koniecznie zobacz rekomendowane info (http://pischool.pl/).

Od początku kierować się należy interesem klienta, właściwie wartościować ryzyko. Nie opłaca się nęcenie niską ceną polisy, by tylko go zdobyć. Ponieważ gdy dojdzie do nieszczęścia i klient przekona się, że otrzyma równie niskie odszkodowanie (zobacz ofertę od doświadczonej firmy zajmującej się odszkodowaniami - odszkodowanie zdrowotne z oc sprawcy) i to jeszcze po wielu przebojach, zrezygnuje z naszych usług i poleci to znajomym.


ubezpieczenia, obliczenia
Source: pixabay
Praca ta nie należy do lekkich. Wymaga ona od człowieka cierpliwości, pokory w działaniu i odporności na sytuacje stresowe. Aplikant na takie stanowisko powinien być komunikatywny i łatwo nawiązywać kontakt z klientem. Dodatkowo ważne są takie cechy, jak samodyscyplina i motywacja. Co więcej na tym stanowisku istotna jest znajomość produktów ubezpieczeniowych, ale o tym chyba nie trzeba wspominać, tego wymagać będzie od pracownika firma ubezpieczeniowa. Dziś, kiedy rynek polski jest opanowany przez kilka dużych koncernów, a dostępność ubezpieczeń przez Internet jest praktycznie nieograniczona, każdy nowy klient musi być najpierw wywalczony.Nie jest łatwo być agentem ubezpieczeniowym, trzeba lubić swoją pracę i wykonywać ją sumiennie.

Tags: ubezpieczenia, PRacownik, wykształcenie, zakład