System BAC – efektywne tworzenie raportów i przegląd budżetów


Rozeznanie budżetowe należy do podstawowych i trudnych zarazem działań każdej firmy. W tym rozeznaniu pomaga pochodzący z angielskiego system BAC, który pozwala na szybsze regulacje względem arkuszy kalkulacyjnych i efektywne rozliczanie się z projektów budżetowych. Wyniki pracy w firmie dotyczą wszystkich stanowisk zarządzających, od prezesa po wspierającego pracowników brygadzistę.
ręka podająca kartkę papieru
Source: flickr.com
Analizy i raportowanie są żmudną i męczącą robotą, zwłaszcza, kiedy praca rozkładana jest na różne projekty.

Ten artykuł zawiera ciekawe informacje na opisywany wątek - jeśli masz chęć zdobyć większą ilość wpisów, to odwiedź stronę internetową, która przedstawia podobne problemy.

Za skutecznym systemem dzielenia idą lepsze i bardziej trafne decyzje na każdym stopniu zarządzania w firmie. Kadry „raportujące” coraz bardziej liczą się z systemem BAC – dzięki niemu weryfikacja danych i ewentualnych odchyleń od planogramów daje większe prawdopodobieństwo na przekazanie kosztów w newralgiczne punkty. Usprawnia on machinę pracy od samej góry, przez dyrektora finansowego po menedżera średniego szczebla. Parametry obliczane i przekazywane przez system BAC rozdzielimy na te dotyczące całościowego budżetu jak i budżetów pomniejszych, cząstkowych, które przypisane są właściwym działom. Eksperci oceniają, że BAC daje ponad połowę większą efektywność budżetowania względem realizacji przez arkusze kalkulacyjne. System skupia współczynniki w jednym miejscu, natomiast arkusze dotyczą osobnych projektów i ich podsumowanie wymaga większego poświecenia.Author: iStock.com
Aplikacja usprawniająca rozliczenia i regularnie informująca o budżecie, odchyleniach itp. nie ma wysokich wymagań systemowych. Kluczowy jest tutaj procesor z dwoma rdzeniami, poza nim parędziesiąt megabajtów przestrzeni na dysku, darmowe bazy danych i postawiona domena www – oto wszystko potrzebne do instalacji aplikacji.
BAC łączy prostotę i ogromną porcję statystyk dostępnych w jednym miejscu (link do TC Concept). Program posiada automatycznie ustawione progi budżetowe (górny i dolny), a ich wdrożenie nadzorują sygnalizatory. Oznaczone są pasującymi kolorami: czerwony definiuje niekorzystne wykorzystywanie potencjału, żółty niewielkie odchylenia, a zielony prawidłową dyslokację funduszy.
Zapoznanie się z machiną BAC to dla sprawnej kadry kwestia tygodnia. Im szybciej firma (filmar-group.pl) wdroży system tym szybciej odczuje pozytywne zmiany.

Tags: praca, Księgowość, budżet, Aplikacja