Stare modele i nowiutkie smartfony - w jaki sposób zmieniły się telefony komórkowe w ciągu ostatnich dziesięcioleci.


Technologia w branży telefonów komórkowych w ostatnich dwudziestu latach zmieniła się w sposób naprawdę radykalny, żeby nie stwierdzić rewolucyjny. Wystarczające jest choćby przypomnieć to, w jaki sposób przedstawiały się telefony na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku i to, jak przedstawiają się one współcześnie.

samsung galaxy
Author: Chris F
Source: http://www.flickr.com
Oprócz jedynie wyglądu, samej zmianie uległy przez lata także funkcje naszych aparatów. Ów pierwszy w historii model został wyprodukowany już w 1982 roku, jednak oczywiście w niczym nie przypominał on współczesnych telefonów. Potrzeba było poczekać kilka lat, żeby na rynku pojawił się model, który choć w niedużym stopniu będzie przypominać to, z czym mamy do czynienia aktualnie. Początkowo były to spore kwadratowe albo prostokątne „cegły”, czasami nawet wielkości pustaków, które właściwie w niczym nie przypominały nowoczesnych rodzajów. Ich jedyną funkcją i możliwością było robienie połączeń telefonicznych. Z czasem telefony zaczęły się zmieniać i choć nie od początku nowiutkie modele to były galaxy s3 czy też galaxy note 3 to jednakże ich rozwój cały czas postępował. Potem można było oprócz wykonywania połączeń telefonicznych wypisywać także krótkie wiadomości oraz spisywać informacje w kalendarzu. Kolejną istotną zmianą było dołączenie możliwości zrobienia zdjęć przy pomocy aparatu telefonicznego jak również to, iż dzięki owym przenośnym akcesoriom można było łączyć się z siecią i skorzystać z sieci nieomal we wszystkich miejscach na kuli ziemskiej.elektronika od samsung
Author: Samsung
Source: Samsung
Sporą zmianą w zakresie mobilności samych telefonów było między innymi to, że schowano antenę do wnętrza urządzenia i również to, iż w nowoczesnych modelach, poprzednikach galaxy s5 a także galaxy note 4 zaczęto produkować ekrany dotykowe, jakie z wyglądu zaczęły przypominać menu komputerów - sprawdź ofertę na Owe nowoczesne telefony wyposażono w system android, jaki uczynił z naszych starych telefonów najprawdziwsze niestacjonarne komputery, w jakich będziemy mieli aparat, możliwość przesyłania mms-ów jak również korzystania z sieci. Dzięki w ten sposób rozbudowanym komórkom możemy poradzić sobie niemal w każdej sytuacji. Nawet wtedy, kiedy gdzieś się pogubimy, to zawsze mamy możliwość włączyć gps w naszym telefonie, co da nam możliwość odnaleźć drogę.

Tags: aparat, telefon, ekrany dotykowe, wiadomości