Standardowe i nowoczesne sposoby na ochronę prywatnej własności


Człowiek właściwie od najdawniejszych czasów potrzebę chronienia swojej własności. Starania te są tym usilniejsze, im więcej ma się tej własności. Kradzieże i włamania są na porządku dziennym, włamywacze niekiedy sami mają ogromną wiedzę pod względem pokonywania różnych środków bezpieczeństwa. Występuje dużo sposobów, dzięki którym tak mienie, jak i domownicy mają zapewniony wyższy poziom bezpieczeństwa.


ochroniarz
Author: KSAF AGH Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH
Source: http://www.flickr.com
Niektóre z tych sposobów są niezwykle proste i znane od dawnych czasów. Wielu ludzi wyjeżdżając z domu prosi ludzi mieszkających obok, by od czasu do czasu spojrzeli, czy w pobliżu nie czają się podejrzane osoby. Poza tym do tradycyjnych metod zabezpieczania mienia należą metody mechaniczne. Przede wszystkim chodzi o kupno grubych, niełatwych do pokonania drzwi i okien. Oczywiście istotne jest również, by drzwi tego rodzaju wyposażone były w solidny zamek. Poza tym jednak wyjeżdżając z domu trzeba zachować zdrowy rozsądek, bowiem nawet najbardziej zaawansowane systemy alarmowe w domu nie będą stanowić ochrony przed złodziejem, jeśli się ich wcześniej nie uruchomi.

Ochrona pojazdu przed kradzieżą


Auta należą do przedmiotów niezwykle często stających się łupem przestępców. Od dawna do ochrony przed tego rodzaju przypadkami, przez które przy ewentualnej próbie kradzieży emitowany jest głośny sygnał dźwiękowy. Obecnie występuje sporo znacznie bardziej innowacyjnych sposobów. Zalicza się do nich przykładowo "> od Solid Security pomocne źródła. Jest to zabezpieczenie samochodu, polegające na umieszczeniu w nim specjalnego nadajnika. Dzięki temu właściciel zawsze wie, w jakim miejscu jest jego pojazd, a może to bardzo łatwo skontrolować na swoim smartfonie.


Kamery i urządzenia podsłuchowe w domu

Na chwilę obecną coraz chętniej kupowane są różnego rodzaju przedmioty służące do szpiegowania. Takie elementy mogą znaleźć zastosowanie na przykład do ochrony domu w czasie wyjazdu. Wielu ludzi w tego typu przypadkach montuje w mieszkaniu kamery, które nagrywają ewentualnych włamywaczy. Dość powszechne jest także używanie do tego celu podsłuchów. Niektóre z tego typu urządzeń są uruchamiane za pomocą głosu, co umożliwia sporą oszczędność energii. Takie nagranie z kamery lub podsłuchu można później przekazać odpowiednim organom.

Tags: samochody, ochrona, nadajnik, włamania