Składowanie elektrycznych odpadów – co robić nieprzydatnym sprzętem? Czy wiesz, jak poradzić sobie ze starym AGD?


Prawdą jest, że obecnie mamy większą świadomość na temat ochrony środowiska, czy lepiej – konieczności tej ochrony. W szkołach, w mediach, przy najróżniejszych nawet nie związanych z tematem okazjach, próbuje się mówić czy też przypominać o tym, byśmy w miarę swoich możliwości jak najlepiej dbali o środowisko. Rzecz jasna, nikt nie wymaga tego, abyśmy się angażowali od razu w różnego organizacje, ale wystarczy, że będziemy każdego dnia dbali o własne otoczenie i byśmy przyjęli nawyki, które pomagają w utrzymaniu środowiska w jak najlepszym stanie.
agd
Author: sailn1
Source: http://www.flickr.com
Pod tym względem możemy robić w praktyce wiele – na bieżąco segregować śmieci, wykorzystywać wielokrotnie te artykuły, które można użyć więcej razy (przykładowo opakowania), czy też wyrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w odpowiednie miejsca (poznaj możliwości Utylnia). O ile o tych pierwszych kwestiach na ogół pamiętamy, o tyle z wyrzucaniem elektrośmieci we właściwy sposób nadal wielu z nas ma kłopot. Odpady tego typu nie powinny być składowane z innymi produktami. Nierzadko o tym jednak zapominamy i czy to wyczerpane baterie, czy też niepotrzebne kable bądź jakiś zepsuty sprzęt, wyrzucamy bardzo często w to samo miejsce, gdzie gromadzimy odpady takie jak jedzenie czy makulatura. Tymczasem nie należy tego robić tylko przekazywać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zawsze do punktów odbioru, które przyjmują tego typu odpady.
Miejsca, o jakich mowa zlokalizowane są na ogół w taki sposób, abyśmy mogli bez kłopotu je odnaleźć i zostawić zbędne przedmioty. Nierzadko są to na przykłada punkty zlokalizowane przy sklepach oferujących sprzęt elektryczny. Można wtedy bez problemu zostawić wadliwy telewizor, aparat, czy telefon. Niekiedy także sklepy proponują zniżki na nowy sprzęt konkretnego rodzaju, z chwilą, kiedy dotychczasowy oddamy do sklepu w trakcie robienia zakupów – wtedy możemy więc na tym nawet dodatkowo zarobić (). Ochrona środowiska innymi słowy się opłaca i warto o tym pamiętać. Za przyrodę odpowiadamy wszyscy, dlatego wywiązujmy się z tej roli jak najlepiej i przypominajmy o tym innym.

Tags: środowisko, kable, ochrona