Składanie zeznań podatkowych przez Internet - czemu opłaca się skorzystać z tego rozwiązania?


Słynne powiedzenie głosi, że szczęśliwi czasu nie liczą, ale zapewne stanie w długiej kolejce do fiskusa nie należy do przyjemnych i niejednokrotnie przyprawia o ból głowy.


narzędzi
Author: Travis Wise
Source: http://www.flickr.com


pieniądze
Author: Howard Lake
Source: http://www.flickr.com


Mamy jednak bardzo dobrą wiadomość - nie musi tak być.


Internet
Author: Blogging Dagger
Source: http://www.flickr.com


Żyjemy przecież w „erze” wszechobecnych komputerów, a cyberprzestrzeń nie jest dla nas czymś zewnętrznym wobec rzeczywistości, ale jej niezbywalnym „składnikiem”. Siedząc przed monitorem możemy załatwić wiele rozlicznych spraw: zrobić sprawunki, uiścić opłaty, umówić się na wizytę do lekarza oraz... złożyć swoje Zeznanie podatkowe. Nie ociągaj się i już teraz rozlicz PIT przez Internet - pełen raport. Nie wiesz jak się do tego zabrać? Nie załamuj rąk, podpowiemy co robić. Najpierw należy ściągnąć właściwy program. Jeśli nie chcesz zaśmiecać swojego komputera albo brakuje Ci wolnej przestrzeni na twardym dysku, wejdź na witrynę www i wypełnij PIT 28 online z wszelkimi załącznikami. Sprawdź, czy wprowadzone informacje są poprawne, a następnie wyślij formularz bezpośrednio do Ministerstwa Finansów. To łatwe, komfortowe oraz - co bardzo istotne - bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu można zaoszczędzić masę czasu i nerwów - . Trzeba tylko pamiętać o zanotowaniu numeru referencyjnego oraz zachowaniu tak zwanego UPO, czyli innymi słowy Urzędowego Poświadczenia Odbioru stanowiącego dowód na terminowe rozliczenie z fiskusem.


Zaletą e-deklaracji jest także niezaprzeczalnie szybki zwrot podatku. Zostanie on przelany na nasze konto bankowe w przeciągu 3 tygodni od daty złożenia zeznania, a nie trzech miesięcy jak w przypadku form tradycyjnych.

Tags: opłaty, online, Zeznanie