Skąd się wziął taka ogromna popularność facebooka, jakie pozytywy i zagrożenia niesie korzystanie z tego serwisu.


Ludzie od wieków czuli potrzebę dzielenia się swymi wspomnieniami oraz przeżyciami. Dawniej namiętnie pisano pamiętniki, niektóre były dostępne dla szerszej ilości ludzi, inne wyłącznie na użytek wewnętrzny. Jednak obecnie pamiętniki stały się już przeszłością, a ich miejsce zajęły internetowe serwisy społecznościowe, między innymi najpopularniejszy i największy Facebook.

Author: Impassion Afghanistan
Source: http://www.flickr.com
O fenomenie tego serwisu pisane już są naukowe rozprawy i doktoraty, i faktycznie od paru lat zyskuje on coraz większą popularność.

Czy nie myślisz, że informacje na omawiany temat mógłbyś znaleźć również na innym portalu? Oczywiście, że tak - kliknij tu, a ujrzysz tam proponowany odnośnik (https://zabudowy-samochodowe.pl/samochody-osobowe-kombi/).

Niektórzy wręcz twierdzą, że jeśli ktoś nie posiada swojego konta na Facebooku, to go nie ma w internecie, na szczęście wiele osób nadal wykazuje się rozsądkiem i mimo że są aktywnymi użytkownikami sieci to konta nie mają lub będą go używać bardzo rozsądnie i z rozwaga. Jednak dla sporej grupy internautów, zwłaszcza z młodych pokoleń, poranek będzie się zaczynał od zalogowania do facebooka i sprawdzenia ostatnich wiadomości, a później na bieżąco ma się do niego dostęp, bo większość obecnych smartfonów również będzie pozwalała na to, żeby korzystać z niego.Oczywiście jak to ze prawie wszystkimi pomysłami i nowościami technologicznymi bywa, także i facebook użytkowany z rozsądkiem jest niezwykle przydatny. Zaczęło z niego korzystać również spora grupa firm, równocześnie ze stroną firmową tworzą one konta na facebooku, które będą służyć do komunikowania się z kontrahentami oraz klientami. Największym plusem tego serwisu jest bardzo sprawny do wiadomości, praktycznie wszystko ma się pod ręką, i co najbardziej istotne, nic nie zginie jeśli nie zostanie świadomie usunięte.

Dzięki facebookowi da się w bardzo łatwy sposób utrzymywać i nawiązywać kontakty z wieloma ludźmi, a także dowiadywać się tego, co się u nich dzieje. Tu jednak trzeba zachować wspomniany wcześniej rozsądek, bo niektórzy ludzie będą pisać wszystko, co się u nich wydarzyło. Na zdjęcia profilowe facebook ustawiają zdjęcia, które raczej powinny być zachowane w domowych archiwach, a niekoniecznie pokazywane całemu światu, z tego też powodu przed umieszczeniem czegoś w takim miejscu jak facebook należy się dobrze zastanowić.

Tags: firma, wiadomości, popularność, konto, archiwum