Skąd małe spółki są w stanie zyskać kapitał?


W Polsce działa ogromna liczba mniejszych spółek. Spółki, które jednak rozpoczynają działalność mogą mieć problemy z pozyskaniem funduszy na ich rozwinięcie. Skąd mogą je zyskać?

Z pomocą w zyskaniu funduszy przez małe, idealnie funkcjonujące spółki mogą starać się o fundusze które pochodzą z niezwykle przeróżnych źródeł. To z myślą o takiego pokroju firmach powstał tak naprawdę fundusz Venture Capital. Dostępny fundusz Venture Capital pozwala pozyskać większy kapitał na działalność spółki. Ceną za dofinansowanie jest w dużej mierze odstąpienie funduszowi nawet pięćdziesięciu procent udziałów w spółce. Dowiedz się więcej tu: .

biznes, biznesmani
Author: Congres in Beeld
Source: http://www.flickr.com
Młode, czyli niedawno otworzone spółki dość często są zainteresowane wejściem na rynek New Connect.

Zainteresowały Cię myśli stworzone w naszym artykule? Odczuwasz jednakże braki? Więc zachęcamy do kolejnej witryny - naciśnij tu adwokaci lubin i przeloguj się tam.

Sporo początkujących prezesów tego typu spółek zadaje sobie tak naprawdę pytanie: jak wejść na Newconnect? Odpowiedź na pytanie: jak wejść na Newconnect jest najłatwiejsza, gdyż wejście na ten rynek będzie wymagało mimo wszystko przygotowania prospektu emisyjnego, który musi zostać zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego. Powinniśmy również zadbać o najlepszą promocję swojej spółki- jakim sposobem wejść na newconnect.Na rynku NewConnect często notowane są spółki, które funkcjonują w branżach powiązanych z nowoczesnymi technologiami. Również funduszem venture capital najczęściej są zainteresowane spółki związane z tego typu technologiami.

Jeżeli masz chęć odkryć więcej informacji na opisywany temat - odsyłam do serwisu (https://inito.pl/uslugi-ksiegowe/), ponieważ tam są cenne fakty omawiające prezentowany wątek.

O pozyskanie kapitału będą się więc ubiegały firmy zajmujące się biotechnologią, informatyką, Internetem i telekomunikacją. Tak naprawdę wśród spółek zainteresowanych funduszem venture capital nie brak również i takich, które działają w bardziej normalnym obszarze. Wchodząc na rynek NewConnect spółki mogą liczyć na pomoc ze strony wysokiej jakości doradców.

pieniądze
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
Dla sporej liczby mniejszych spółek wejście na rynek NewConnect lub fundusz venture capital to właściwa szansa zyskania funduszy. Tego typu spółki nieprawdopodobnie często napotykają problemy, jeśli interesują ich pożyczki bankowe. Banki w ostatnim czasie z dystansem podchodzą do takich spółek, w małej ilości udzielają im pożyczek bojąc się zbyt wysokiego ryzyka. Tak więc zainteresowanie takimi możliwościami pozyskania środków na rozwój spółki jest bardzo duże- Prometeia venture capital.

Tags: fundusze, kapitał, spółki