Rynek transportu i logistyki w Polsce


Czy mają Państwo świadomość, iż zazwyczaj około 15 % ceny towaru przedstawiają koszty transportu? Spadek ich gwarantuje wyraźną przewagę na rynku, toteż firmy dokładają wszelkich starań, by je zminimalizować. Organizacją sprawnego przepływu produktów zajmuje się logistyka – nieustannie rozwijająca się gałąź polskiej gospodarki.

ciężarówka
Author: David J
Source: http://www.flickr.com
Z racji iż prowadzenie działalności gospodarczej w transporcie drogowym jest związane z posiadaniem odpowiednich kwalifikacji mających związek z zarządzaniem firmą transportową, obowiązkowe jest wykształcenie w tej dziedzinie. Podczas działań logistyczno-transportowych trzeba brać pod uwagę mnóstwo czynników i zakładać zrodzenie się takiej samej ilości tych, których wystąpienia przewidzieć się nie da. Wiedza fachowca w tej dziedzinie musi być zatem wszechstronna, a jej zdobycie umożliwia sporo rodzimych uczelni. Jeżeli więc jesteśmy zainteresowani zdobyciem wiedzy na tym kierunku i chcemy uzyskać odpowiedź na wiele zagadnień z tym związanych, poszukajmy informacji w sieci. Należy jedynie w wyszukiwarce wystukać poszukiwany temat oraz miasto w którym mamy zamiar podjąć naukę, np. logistyka Lublin.

Na jakich stanowiskach można pracować po logistyce? Głównie w jednostkach gospodarczych i administracyjnych, agencjach celnych, firmach dokonujących odpraw celnych a także Służbie Celnej i Inspekcji Transportu Drogowego.Obrót towarowy z zagranicą związany jest z szeregiem działań, do jakich podmiot gospodarczy dokonujący importu lub eksportu jest zobowiązany, aby móc dokonać transakcji zakupu lub sprzedaży towarów. Jest to zapłata cła, akcyzy czy innych zobowiązań. Służby celne ”monitorują” wymianę w zakresie importu oraz eksportu dóbr poza granicę Polski. Podmiotem pośredniczącym w tej wymianie między przedstawicielem przedsiębiorstwa, a służbą celną jest agent celny.

Zobacz informacje i odkryj serwis, który z pewnością Cię zafascynuje. Nie czekaj dłużej! Wykonaj to już teraz! Z pewnością nie pożałujesz.


kurs
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie, aby pracować w agencjach celnych, wymagane jest ukończenie egzaminu państwowego, ale jeżeli nosimy się z zamiarem by pracować w firmie dystrybucyjnej, wystarczy posiadać ukończony kurs agenta celnego. Zamierzeniem kursu jest przyswojenie wiedzy dotyczącej obrotu towarowego z zagranicą przez wszystkich, którzy zajmują się importem i eksportem w sposób zawodowy. Tylko wzrost kompetencji i zrozumienie wykonywanej pracy zawodowej uczyni ją prostszą i bardziej satysfakcjonującą.

Tags: uczelnia, licencja, cło, ryek