Rozwijaj swoje umiejętności przez odpowiednie kursy, to bez wątpienia okaże się pomocne w wykonywaniu obowiązków


Istnieją zawody, w których ukończone studia oraz zdobyty tytuł nie zwalaniają z potrzeby ciągłego podnoszenia kwalifikacji i rozszerzania zakresu wiedzy oraz praktyki. Do takich zawodów na pewno zaliczają się profesje terapeutów oraz osób opiekujących się maluchami. Z roku na rok stwierdza się coraz więcej przypadków przeróżnych zaburzeń rozwojowych u najmłodszych.

nauczyciel w przedszkolu
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Z tej przyczyny wzrasta również zapotrzebowanie na pomoc dla malutkich pacjentów oraz ich opiekunów. Terapeuci opiekujący się takimi przypadkami wciąż muszą się szkolić, aby móc jeszcze lepiej pomóc swym podopiecznym.

Czym jest integracja sensoryczna?

Coraz więcej maluchów ma trudności z integracją sensoryczną. Znaczy to, że dzieciaki dotknięte tą przypadłością miewają problem z procesem przetwarzania bodźców, jakie dopływają do mózgu przy pomocy różnych zmysłów. Niejednokrotnie u pacjentów z zaburzeniami sensorycznymi występują charakterystyczne symptomy, jak: opóźnienie rozwoju mowy, kłopoty z nieprawidłowym poziomem uwagi, nadwrażliwością albo zanikiem wrażliwości na bodźce. Pierwsze objawy u maluchów bardzo często dostrzegają rodzice lub wychowawcy w przedszkolu. W sytuacji postawienia diagnozy wyjątkowo istotne okazuje się bezzwłoczne podjęcie terapii.Skonsultuj się ze specjalistą

Bardzo istotna dla późniejszego rozwoju dziecka jest konsultacja ze specjalistą oraz rozpoczęcie terapii. Terapia SI opiera się na skrupulatnie zaplanowanej zabawie, jaka daje dziecku wiele przyjemności, a równocześnie wspiera działanie systemów sensorycznych. Terapia integracji sensorycznej może być prowadzona tylko przez terapeutę, który posiada odpowiedni certyfikat. Żeby zyskać taki certyfikat, należy udać się na odpowiednie szkolenie, na przykład na kursy w Warszawie.

Pomoc rodziców także okazuje się ważna

Dla dziecka dotkniętego podobnymi zaburzeniami bardzo istotna jest wcześnie podjęta terapia. Maluch bierze udział w zajęciach z SI i ćwiczy pod nadzorem wprawionego terapeuty, jednak równie ważna jest pomoc, jaką dostanie od rodziców i opiekunów w domu. Dlatego przygotowano także ofertę szkoleń oraz pomocy dla rodziców, które pomagają im lepiej dostosować warunki domowe do wymagań dziecka, jak również zaplanować zajęcia i zabawy w warunkach domowych.

Tags: dzieci, Przedszkole, kursy, szkolenie, studia