Rozliczanie PIT-u za pomocą programu – poznaj atuty tej metody


Każdy rok to nowe zadania dla podatników, a jednym z ważniejszych, którego bez wątpienia nie można zignorować, jest złożenie zeznania podatkowego. Musi to uczynić każda osoba, jaka osiąga przychody na terenie państwa polskiego oraz ma NIP, czyli Numer Identyfikacji Podatkowej. Dzień, w którym mija termin składania zeznań, to ostatni dzień kwietnia. Należy zapamiętać tą datę, gdyż nietrzymanie określonych terminów jest powiązane z poniesieniem kar pieniężnych.


szpital
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Sposobów na złożenie PIT-u jest kilka, a jednym z coraz bardziej popularnych jest program PIT. Jego kluczowym zadaniem jest naturalnie wypełnienie niezbędnych formularzy, lecz udostępnia także funkcję przesyłania gotowych dokumentów. Gotowe sprawozdanie można także drukować, jeżeli planujemy samemu je dostarczyć bądź przesłać drogą pocztową, nie zapominając, by zrobić to listem poleconym. Lecz zacznijmy od początku – program PIT nie robi kłopotów w obsłudze, ponieważ określa jego użytkownikom kolejne kroki, jakie po prostu należy realizować. Co najistotniejsze, nie musimy się obawiać, że dokonamy błędnych obliczeń (porady i wskazówki). Program samodzielnie przeprowadza wszelakie wymagane rachunki, zatem na pewno nie pojawią się błędy obliczeniowe.

Poznaj adres www - specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy szczegółowe posty na ten ciekawy temat. Wejdź w podany link - warto!

W programie dostępne są nie wyłącznie podstawowe formularze, ale także załączniki, które też niejednokrotnie muszą być przez nas uzupełniane. Dane z podstawowego formularza automatycznie przenoszone są do załączników, co zdecydowanie oszczędza nasz czas. Nie musimy po raz następny wpisywać wszystkich informacji, można jedynie rzucić okiem czy wszystko się zgadza i przejść dalej.


pieniądze
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com
Po wypełnieniu potrzebnych formularzy, można – tak jak uprzednio wspomniano – z miejsca przesłać je do odpowiedniego urzędu albo wydrukować. Możliwe jest również zapisanie dokumentów w formacie PDF, by zatrzymać je dla siebie na własnym komputerze i mieć do nich wgląd wtedy, kiedy będzie nam to potrzebne. Jeżeli zatem i ty stoisz przed zadaniem składania PIT 2016, powinieneś zastanowić się nad możliwością wykorzystania funkcji wyżej opisanego programu. Jest łatwy w obsłudze i umożliwia szybko uporać się z naszą coroczną powinnością, dlatego bez wątpienia warto mieć go na uwadze.

Tags: rachunki, urząd, NIP