Reklamy na witrynie sklepowej - najlepszy sposób na dotarcie do potencjalnego klienta!


Jesteś właścicielem sklepu i zastanawiasz się jak najlepiej zwabić do niego jak najwięcej klientów? To łatwe! Ulokuj oszczędności w reklamę. Nie jest istotne czy sprzedajesz artykuły spożywcze, buty czy firanki - pewne prawa są aktualne we wszystkich branżach.
witryna sklepu
Source: flickr.com
Pamiętać należy o jednym - zanim wyjmiesz gotówkę z portfela, przemyśl wszelkie ewentualne opcje reklamowania się. Zdarza się, że wybrany przez Ciebie nośnik nie zagwarantuje dojścia do prawdopodobnych klientów. Przedtem nakreśl target, najwłaściwszy dla Twojej działalności, a następnie rozglądnij się w celu dotarcia do wybranego odbiorcy.

Masz do wyboru reklamę na nośnikach zewnętrznych oraz reklamy sklepowe. O ile najpierw wymieniony przeze mnie rodzaj to dość duża inwestycja i niewielu z nas może się na nią zdecydować, to reklamy sklepowe są uznawane za relatywnie tanią opcję. Dzieje się tak, ponieważ pokrywamy tylko koszt ich wyprodukowania i nie powinniśmy w większości przypadków martwić się o płacenie comiesięcznego czynszu za dzierżawienie powierzchni reklamowej, jak w przypadku reklam outdoorowych czy reklamy w srodkach komunikacji miejskiej. Pierwszą powszechną opcją jest oklejenie okien i drzwi sklepu.plakaty reklamowe
Author: FaceMePLS
Source: http://www.flickr.com
Musimy pamiętać jednak, że kiedy przesadzimy z ilością informacji zawartych na wspomnianej reklamie doprowadzimy do zgoła odwrotnego skutku - ewentualnemu zainteresowanemu najzwyklej w świecie nie będzie chciało się czytać tak dużej ilości informacji. Zatem skoncentrujmy się na paru najtrafniejszych hasłach. Nastepną opcją są reklamy w środku sklepu. Mogą to być broszury czy gazetki promocyjne niosące informacje o wyjątkowych okazjach, umieszczone przy stanowisku kasjerki lub na stojaku przy sklepowych drzwiach.

Równie istotnym elementem zapewniającym wysoką sprzedaż jest wrażenie obfitości na półkach. W wielu przypadkach bywa tak, że nie nie powinniśmy pozwalać sobie sobie na kupno zbyt dużej ilości towaru. Świetnym rozwiązaniem są wtedy mokapy, to znaczy makiety realnych produktów, które powinniśmy dostać od hurtownika - makieta reklamowa.

Tags: stojaki, nośniki, obniżki, makiety