Rejestrowanie znaków towarowych to poważna kwestia


W tych czasach każdego dnia powstaje na świecie bardzo dużo znaków towarowych. Część z nich przepada podczas rejestracji, bo okazuje się, że ktoś już z nich korzysta, a część wcale nie zostanie zgłoszona. Ale jest też sporo znaków, które przechodzą proces rejestracji.

Jeśli zależy nam żeby nasz znak towarowy był wykorzystywany tylko przez naszą firmę i z naszą marką był kojarzony, to na sto procent musimy zainteresować się zarejestrowaniem go. Jest w naszym kraju coś takiego jak rejestr znaków towarowych i powinniśmy pójść tam i zarejestrować nasz znak. Wi http://jwp.pl/uslugi/znaki-towarowe/iście trzeba uzupełnić niezbędne formularze i zapłacić, ale to jedna z lepszych inwestycji, jakie możemy zrobić myśląc o naszej firmie.

Opatentuj swoje pomysły

Kiedy mamy świetny pomysł i mamy świadomość, że nikt jeszcze o tym nie pomyślała musimy znaleźć biuro patentowe Kraków jest miejscowością, w której nie będzie to problemem. Warto zajrzeć na stronę jwp.plBiura patentowe mają za zadanie między innymi pomóc w sprawdzaniu wszystkiego, to znaczy upewnieniu się, czy dany pomysł nie został już opatentowany, w dodatku przeprowadzą nas przez wszystkie formalności dotyczące zgłoszenia naszego pomysłu w Urzędzie Patentowym. Ogółem nieistotne, czy będzie to w stolicy Małopolski, czy wpadniemy na świetny pomysł w województwie pomorskim, bo tam też na pomoc pojawi się kancelaria patentowa Gdańsk jak i pozostałe większe miasta w całej Polsce posiadają kancelarie, które są w stanie zająć się właśnie pomocą w sprawach patentowych. Kliknij tutaj.Sąd
Author: Mark Hillary
Source: http://www.flickr.com
Wszystko, co wiąże się z patentami ma swoje miejsce w naszym prawie, więc należy się owych norm trzymać. Powinniśmy pamiętać, że nie jedynie pomysł można opatentować. Opatentować można receptury i produkty. Oczywiście z ideą jest najtrudniej, ale jeżeli uda nam się opatentować pomysł, to nie będzie mógł go wykorzystywać nikt bez uprzedniego uzgodnienia tej sprawy z nami. Warto mieć na uwadze, to, że patenty obowiązują w każdym cywilizowanym kraju. Nie trzeba się, więc martwić, że załatwiliśmy to, że nasz wzór przemysłowy jest chroniony w Polsce, a w innym państwie już mogą robić z nim, co chcą. Na szczęście wszystko funkcjonuje w taki sposób, że patenty są wiążące wszędzie.

Tags: polska, miasta, inwestycje