Rejestratory cyfrowe powodują, że czujemy się pewniej


W różnych miejscach znajdują się kamery do monitoringu

Pragniemy czuć się bezpiecznie, pragniemy posiadać możliwość zobaczenia, co stało się w konkretnym sklepie, pragniemy mieć świadomość, że w razie kradzieży prędko uda nam się zatrzymać winnego.

kamera do monitoringu
Author: Tristan Nitot
Source: http://www.flickr.com
Dlatego znacznie częściej zgadzamy się na kamery do monitoringu, które właściwie pojawiają się już wszędzie. Dotrzymują towarzystwa nam w marketach, w szkołach, w urzędach, a także na ulicach, kiedy udajemy się na spacer. Za ich pomocą możemy patrzeć na bieżąco co się dzieje oraz w razie konieczności wysyłać właściwą pomoc w konkretne miejsce, ale możemy także używać tych nagrań jako dowodu przeciwko konkretnym osobom, które popełniły jakieś wykroczenie, za które powinny okazać się ścigane w świetle prawa. Co więcej, dzięki temu, że takie kamery okazują się coraz mniejsze, od czasu do czasu nawet nie zdajemy sobie sprawy z ich obecności, a co się z tym łączy, jedynie po czasie może się okazać, że coś jest nagrane i ma szansę być wykorzystane przeciw nam, jeżeli robiliśmy coś niewłaściwego. Tutaj więcej do przeczytania: url.

Rejestratory cyfrowe zapisują konkretny obraz

box social tracking dashboard
Author: Intel Free Press
Source: http://www.flickr.com
Kiedy mamy kamery, to mamy szansę robić tak, że będziemy patrzeć na to co ukazują w momencie teraźniejszym, ale nie będziemy mogli tego sprawdzić, gdyż nigdzie nie będzie zarejestrowane. Lub możemy się zdecydować na specjalne rejestratory cyfrowe, które będą miały szansę nagrywać wiele godzin ukazywanego obrazu, przez co w każdej chwili będziemy mieli szansę do niego powrócić, a w razie konieczności, będziemy mogli go też zastosować jako dowodu w sprawie. Nie zajmują one wiele miejsca, więc warto je kupić, szczególnie że przenigdy nie wiemy, w jakim momencie będzie się opłacało wrócić do jakiegoś dnia oraz zatrzymać kogoś, kto uczynił coś niewłaściwego.

Nie wydamy wiele za poczucie bezpieczeństwa

Należy sobie wydawać sprawę z tego, że koszt sprawunku takich sprzętów nie jest drogi, zatem prędko nam się on zwróci, my przez niego będziemy się czuć sporo bezpieczniej. Co więcej, w razie czego będziemy mogli pomóc innym, którym nagranie z naszych kamer może dopomóc w odnalezieniu skradzionej rzeczy.

Tags: kamery, pomoc, nagranie