Pupil w domu – jakim sposobem przyszykować się na przybycie nowego domownika?


Odpowiednie przygotowanie oraz zabezpieczenie domu jest tak samo istotne, niezależnie od tego, czy zamieszka w nim kot czy pieseczek, który nie poznał jeszcze prawideł obowiązujących go w nowym środowisku.
książki na półce
Author: Tom Page
Source: http://www.flickr.com


Ze względu na zwiększoną ciekawość świata u pieseczków, mogą się one zetknąć z większą liczbą przypuszczalnych zagrożeń. Pamiętajmy jednak, że potrzeba badań nieznanego otoczenia jest naturalnym zachowaniem każdego psa, niezależnie od jego wieku. Skontrolujmy zatem, czy przestrzeń w domu będzie bezpieczna dla nowiutkiego mieszkańca. Z otoczenia, w jakim będzie pomieszkiwał najlepszy przyjaciel człowieka, powinniśmy usunąć nieduże przedmioty, jak na przykład agrafki, ołówki, kawałeczki papieru, zabawki dzieciaków, jakich połknięcie zagrażałoby zadławieniem. Kierujmy uwagę na przedmioty niestateczne. Rozentuzjazmowany pies z łatwością strąci nasz ukochany wazon zahaczając merdającym ogonkiem o chwiejny stolik lub rozniesie w pył kolekcję porcelanowych figurek wpadając z impetem w regał, na którym stoją. Nie zapominajmy także o ryzyku uduszenia. Linki do zaciągania rolet - pełna oferta do pobrania Rolety na wymiar Wrocław - nie powinny wisieć luźno. Możemy przytwierdzić je do ściany za pomocą taśmy samoprzylepnej albo podwiązać na tyle krótko, ażeby znalazły się poza zasięgiem czworonoga. Trzeba też bardzo uważać na odsłonięte kable elektryczne, które mogą zostać przegryzione. Kontrolujmy też dojście do okna, balkonu oraz schodków. Zobacz produkty .Kup także żwirek drewniany dla kota, jeżeli nowym domownikiem ma zostać kotek.


Przygotujmy 2 miseczki - jedną na picie, drugą na pokarm. Doskonałym wyborem jest karma dla psów Bosch-(dowiedz się więcej).

Chcesz znaleźć coś innego na opisywany w tym miejscu temat? Kliknij ten link - ta ważna propozycja (http://www.chryzantemy.pl/ciete_wielkokwiatowe.html) bez wątpienia może rzucić nowe światło!

/J]

Tags: kot, dzieci, jedzenie, domu, kotek