Przeglądarka Google oznacza witryny mobile-friendly

Posted on 12/02/2018 4:22pm

Bardzo wielu ludzi posiada smartfony, dzięki którym stale może mieć dostęp do Internetu. Często zdarza się tak, że telefony zastępują laptopy, zarówno podczas pracy, jak i rozrywki. Możemy na nich czytać książki, oglądać, przeglądać strony Internetowe, pisać, robić właściwie wszystko. Problem pojawia się wtedy, kiedy trafimy na witrynę niedostosowaną do tego rodzaju urządzeń. Trudno nam wówczas cokolwiek przeczytać, musimy powiększać tekst i zmieniać orientację telefonu.

Strona przyjazna komórkom
Author: My Online Estate Agent
Source: http://www.flickr.com
Przeglądarka Google ułatwia wyszukiwanie stron, przez oznaczanie ich jako przyjazne komórkom. Dzięki takim praktykom znalezienie najlepszej strony internetowej nie jest już czasochłonne. Zaraz obok wyniku wyszukiwania powinien znajdować się znacznik "Na komórki" lub "Mobile-friendly". Warto wybierać dokładnie takie strony, dzięki czemu dostaniemy całkowity komfort przeglądania. Jeżeli posiadamy tworzone przez nas strony i chcemy wiedzieć, czy staną się one przyjazne komórkom, trzeba spełniać pewne kryteria. Przede wszystkim witryna internetowa musi wykorzystywać oprogramowanie obsługiwane przez wszelkie mobilne urządzenia, przykładowo nie zalicza się do takiej listy Flash.

Niezwykle ważny jest także stopień fontu, musi być on jak najbardziej czytelny, bez koniecznego powiększenia, natomiast cała witryna zoptymalizowana tak, aby nie było niezbędne oglądanie strony w poziomej orientacji telefonu. Linki powinny być ustawione w taki sposób, aby bezproblemowo wchodzić w wybrany, nie naciskając obu bądź tego, który całkowicie nas nie interesuje. Przeglądarka upraszcza sprawdzenie, czy witryny są dostosowane do omówionych wymagań. Należy jedynie wprowadzić adres WWW do specjalnie stworzonego tekstu mobile-friendly.

Prócz tego, że uzyskamy wynik, w dodatku będziemy mogli zobaczyć, jak witryna wygląda na urządzeniach mobilnych. Przeglądarka udostępnia także poradnik dla webmasterów. Przewodnik pozwoli na przygotowanie przyjaznych komórkom stron.

W dzisiejszych czasach, kiedy niezwykle dużo osób korzysta z sieci internetowej za pomocą smartfonów lub tabletów, powinno się ułatwić ten proces i stworzyć strony przyjazne komórkom. Dzięki temu na pewno zyskamy zadowolonych użytkowników, a dobrze przystosowana witryna zachęci do wielokrotnego odwiedzenia. Warto o tym pamiętać. Jeśli witryna nie spełnia oczekiwań, trudno będzie zachęcać ludzi, by korzystali z niej ponownie.

Tags: Internet, flash, webmaster, przeglądarka, sieć internetowa