Prowadzisz stronę w Internecie i chcesz, by osiągnęła sukces? Nie zapomnij o SEO oraz algorytmach Google!


Jeszcze kilka lat temu Internet w naszym kraju był wyjątkowo trudno dostępnych. Ci, którzy chcieli zrobić z niego użytek musieli albo udać się do kafejki internetowe, albo łączyć się z siecią za pośrednictwem telefonu. Na chwilę obecną korzystanie z Internetu jest rzeczywiście bardzo proste. Co więcej, mnóstwo osób stawia na zarabianie w Internecie. Tworzą oni własne strony, które generować muszą naprawdę duży ruch.

Praca na komputerze
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com
Aby witryna internetowa w ogóle przynosiła jakiekolwiek zyski, musi plasować się na wysokich miejscach w wynikach wyszukiwania. A to możliwe jest tylko wtedy, kiedy będzie ona zoptymalizowana pod kątem SEO. Każdy właściciel witryny - więcej informacji zmierza do tego, aby osiągała ona możliwie jak najlepsze wyniki w wyszukiwarkach internetowych. Niestety, nie zawsze osiągane rezultaty są zgodne z tym, co chciało się osiągnąć. W związku z tym każdemu posiadaczowi witryny poleca się, aby zdecydował się on na wykonanie audytu SEO. Audyt SEO to mówiąc możliwie jak najprościej raport, który tworzony jest na podstawie bardzo wnikliwych analiz odnoszących się do witryny - więcej na temat polecanej agencji marketingowej Artefakt.W czasie wykonywania analizy bierze się pod uwagę te czynniki, które w istotny sposób wpływają na osiąganą później pozycję w wynikach wyszukiwania. Audyt (rzuć okiem) SEO pozwala dowiedzieć się, jakie są silne oraz słabe strony witryny, które wywierają wpływ na jej wynik w wynikach wyszukiwania. Równocześnie w audycie zawsze znajdują się wskazówki odnoszące się do tego, jakie rozwiązania pomogą osiągnąć zamierzone rezultaty. Porządnie wykonany audyt SEO umożliwia wychwycenie błędów, które są na stronie i przez które nie może ona osiągać zakładanych wyników. Jednocześnie wskazuje dokładnie i wyraźnie sposoby na wyeliminowanie tych błędów, co skończyć ma się lepszymi wynikami wyszukiwania witryny.

Audyt SEO nie kosztuje mało. Bez względu jednak na cenę każdy administrator witryny internetowej powinien wiedzieć, że w audyt SEO naprawdę warto inwestować. Zdobyte za jego pośrednictwem informacje pozwalają na wprowadzenie niezbędnych zmian, a w konsekwencji osiąganie przez stronę spodziewanych wyników wyszukiwania. To, jak doskonale strona widoczna jest w wynikach wyszukiwania przekłada się z kolei na ilość propozycji od reklamodawców. Im wyższa pozycja strony, tym propozycji reklamodawców jest więcej.

Kiedy rozmawiamy o SEO i kwestiach z nim związanych, trzeba wspomnieć także o Google Panda 4.2 - więcej informacji na temat Google panda 4.2. Jest to specjalny algorytm stworzony przez znaną i docenianą firmę Google, który ma prowadzić do większej widoczności stron w Internecie. Zmniejsza on jednak widoczność tych stron, które nie są wartościowe. Google Panda 4.2 jest kolejną propozycją jest firmy Google w tym zakresie. Pierwsza opracowana została w roku 2011 na terenie USA, czyli Stanów Zjednoczonych. Od tamtego wydarzenia firma Google raz na jakiś czas wprowadza nowe algorytmy.

Tags: Internet, audyt, witryna, strona, seo