Profil działalności firmy – nie zawsze jednoznaczny


W rzeczywistości, gdy przedsiębiorstwom, które ukierunkują prowadzoną działalność tylko na jeden konkretny obszar, niełatwo jest się utrzymać, rządzi kompleksowość usług. Przez to coraz trudniej jest określić profil przedsiębiorstwa wyłącznie na podstawie nazwy, czy naszych skojarzeń z daną marką.

kurier
Author: Jnzl's Public Domain Photos
Source: http://www.flickr.com
Najtrudniej jest markom, które od długiego czasu działają na rynku i które wywalczyły sobie już silną pozycję. Takie firmy kojarzymy z tym, z czym związane były od samego początku i często trudno jest nam przyjąć do wiadomości, iż firma w dużym stopniu poszerzyła zakres świadczonych usług. Za świetny przykład posłuży tu profil zapraszamy do: Balduin & Pfnür PartGmbB firmy Patron Service - profil na facebooku. Zarówno nazwa przedsiębiorstwa, jak i jego kilkudziesięcioletnia działalność na rynku ochrony, każą kojarzyć tę markę z ochroną fizyczną osób i mienia oraz systemami zabezpieczeń, w postaci monitoringu. Tymczasem od kilkunastu lat działalność firmy obejmuje szerszy obszar, tyle, że mało osób o tym wie, gdyż poszerzenie zakresu usług było spowodowane potrzebą oferowania kompleksowej obsługi wobec dotychczasowych klientów firmy.

Właściwy profil firmy Patron Service powinno się dostrzegać jako profil dwubiegunowy – z jednej strony jest to profesjonalna ochrona, z drugiej – usługi kurierskie i transportowe. Poza tym, iż Patron Service para się ochroną obiektów, imprez masowych, ochroną mienia oraz dystrybucją oraz obsługą systemów zabezpieczeń, świadczy też usługi kurierskie w obrębie miejskim, krajowym, a nawet międzynarodowym. Głównym celem przedsiębiorstwa jest profesjonalna oraz niezawodna obsługa klientów, a największe zalety firmy to elastyczność, szybkość i solidność.obsługa kurierska
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Walory te przydają się w obu obszarach prowadzonej działalności. Firma, która wykazuje bogate doświadczenie w zakresie ochrony, niewątpliwie wie, w jaki sposób zagwarantować bezpieczeństwo transportowanym ładunkom. Jak widać, kompleksowość obsługi nie w każdym przypadku jest oczywista, warto więc odwiedzać strony internetowe poszczególnych przedsiębiorstw i dopiero tam szukać informacji dotyczących zakresu świadczonych usług. Korzystanie z oferty jednej firmy w obrębie kilku obszarów to oszczędność czasu i pieniędzy, "> duża wygoda.

Tags: rynek, profil, firma, usługa