Prawa pasażera, odszkodowanie za spóźniony lot


Jeżeli myślimy o liniach lotniczych, to przeważnie przychodzi nam do głowy, gdzie ędziemy musieli polecieć samolotem lub w którym miejscu ostatnio byliśmy. Część osób myśli o rozwalonych walizkach albo o bagażach, które musiały lecieć dalej i na które było trzeba czekać. Część osób wspomina czekanie na opóźniony lot. Najczęściej nie otrzymało się za to żadnego zadośćuczynienia. Czemu? Bo nie bierzemy pod uwagę, że kiedy przedsiębiorstwo lotnicze sprzedaje nam bilety, to mają wobec nas pewne obowiązki.
lotnisko
Author: Benson Kua
Source: http://www.flickr.com
Musimy mieć świadomość, że jest coś takiego jak prawa pasażera. Wiadomo, że przewoźnik również posiada prawa, gdy pogoda jest zła, to nie podejmie decyzji o tym, by samolot miał gdzieś lecieć. Jasne jest, że ma do tego prawo.

Nie poddawaj się - kontynuuj (http://www.bcmarket.pl/126-uchwyty-zaczepy-futeraly) pochłaniających Cię postów. Odnajdziesz ich stosunkowo dużo na naszej kolejnej witrynie. Zachęcamy!

A my będąc pasażerami osiadamy prawo do rzetelnej informacji, dlaczego nasz lot jest opóźniony. Jeśli jednak lot jest opóźniony nie z powodów bezpieczeństwa, a w związku z zaniedbaniami przewoźnika, to pasażerowie mają prawo by chcieć zwrotu pieniędzy za bilet. Ogółem w sytuacji, kiedy lot zostaje opóźniony przewoźnik powinien zaserwować jedzenie i picie pasażerom, a w chwili, gdy mają całą noc czekać na lot, przewoźnik musi ogarnąć dla nich nocleg. Niestety często tak się nie dzieje, można stwierdzić, że prawa pasażera bywają łamane - czytaj więcej prawa pasażera. Ale trudno to ustalić, jeżeli nikt nie domaga się czegokolwiek od przewoźnika, który zawalił na całej linii.
Spóźniony lot
Lot jest opóźniony i co teraz? Każdy, kto znalazł się w takiej sytuacji dobrze wie, że nie jest to nic miłego. O ile nigdzie się nie spieszymy, to nie jest to jakiś wielki kłopot, ale mimo wszystko nie mamy ochoty przesiadywać bezczynnie parę godzin na lotnisku. Gorzej, gdy mamy mieć przesiadkę na następny lot, bo nikt nie wstrzyma dla nas lotu innego samolotu rejsowego.

Ciekawi Cię, co to są moje źródła (http://lexperts.pl/specjalizacje/prawo-cywilne/)? Jeżeli tak, to należy kliknąć w poniższy link i pod nim odkryjesz wiele frapujących wiadomości w tym temacie.
Dlatego powinniśmy starać się o odszkodowanie za opóźniony lot. Mało osób o tym wie, ale możemy ubiegać się o takie odszkodowanie. Jednak w sytuacji, gdy opóźnienie lotu nie przekroczy 2 godzin. 2 godziny to czas dopuszczalny opóźnienia, względem planowanej godziny wylotu. Dlatego jeżeli planujemy przesiadki na następne rejsowe loty, to powinniśmy mieć w zapasie na takie przesiadanie się trochę więcej czasu - dowiedz się, jak uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot. Bo jasne jest, że lepiej odrobinę poczekać aniżeli kilka minut się spóźnić.

Tags: samolot, pasażerowie, rejsowy lot