Praca w dużej korporacji – dobre i złe strony


W dzisiejszych czasach rynek pracy nie służy ani otrzymaniu idealnej pracy, ani rozwojowi kariery zawodowej. Dużo osób bez rezultatów poszukuje zatrudnienia, a ci, którzy mają pracę, przeważnie nie są z niej zadowoleni.

Jeszcze parę lat wstecz praca w korporacji oznaczała bezosobowość, brak szacunku do
ochroniarz
Author: KSAF AGH Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH
Source: http://www.flickr.com
podwładnego oraz dużo pracy za nieadekwatne wynagrodzenie. Czy w tym względzie coś uległo zmianie?Dziś duże przedsiębiorstwa o ugruntowanej pozycji na rynku stanowią głównych pracodawców. Firma Solid Security, lider w branży ochrony, jest tutaj doskonałym przykładem dobrego pracodawcy, u którego opłaca się postarać o posadę. Firma funkcjonuje na polskim rynku od ponad 20 lat i aktualnie jest jednym z największych pracodawców w kraju. Nie ma racji ten, kto sądzi, iż praca w Solid Security (odwiedź nas) to tylko praca dla ochroniarzy. Firma ma znacznie rozbudowane struktury wewnętrzne, zatrudnia handlowców, pracowników administracyjnych, a w kwestii ochrony również nie ogranicza się do jednego rodzaju stanowiska. Decydując się na współpracę z dużą, cenioną w całym kraju firmą, otrzymujemy szereg korzyści, wśród których obowiązkowo należy wymienić szanse na rozwój osobisty, możliwość nieustannego podnoszenia kwalifikacji oraz klarownie wyznaczoną ścieżkę kariery zawodowej, umożliwiającą awanse.

Praca w Solid Security to dobre rozwiązanie zarówno dla osób, które szukają pierwszej pracy i zamierzają zyskać doświadczenie zawodowe, jak i dla osób z imponującym doświadczeniem, które mają ambicje dalej się rozwijać, zajmując coraz to bardziej odpowiedzialne stanowiska. W związku z tym, że firma posiada duże uznanie na ogólnopolskim rynku, a wewnętrzny system rekrutacji pozwala zatrudnić jedynie najlepszych pracowników, posiadanie w CV takiego przedsiębiorstwa w dużej mierze podwyższa wartość rynkową pracownika. Warto więc już w czasie edukacji pomyśleć o swojej przyszłości i zdecydować się na uczestnictwo w programie praktyk.

pracownik
Author: Benjamin Linh VU
Source: http://www.flickr.com
We współczesnych korporacjach pracownik wcale nie jest traktowany bezosobowo, rozmaite szkolenia (sprawdź szkolenie: franklin covey zarządzanie strategiczne) wewnętrzne oraz zewnętrzne sprawiają, że pracownicy firmy dobrze się znają – to ważne, ponieważ aby całe przedsiębiorstwo prężnie działało, potrzebna jest dobra współpraca poszczególnych jego oddziałów.

Tags: PRacownik, korporacja, pracodawca, CV