Praca jako pracownik ochrony - wymagane specjalne wykształcenie? Jakie predyspozycje musi mieć ochroniarz?


Praca jako pracownik ochrony nie jest pracą do której wymagane jest specjalnych studiów - aby dostać angaż w tym segmencie wystarczy na ogół raptem skończyć ogólniak, nieraz nie potrzeba nawet posiadać zdanej świadectwa dojrzałości. Nie trzeba także ukończyć szkoły ochroniarskiej, wystarczy szkolenie. Jest jednak masa innych determinantów, które potrzeba spełnić.


praca ochroniarza
Author: KSAF AGH Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH
Source: http://www.flickr.com
W dużej mierze trzeba nie zapominać, że działalność w branży ochroniarskiej jest profesją dla ludzi, którzy cechują się doskonałą kondycją cielesną. Ochroniarze to osoby głównie odznaczające się dużą tężyzną cielesną idącą w parze z refleksem i zręcznością.

Ponadto mocną stroną przy podejmowaniu tego rodzaju roboty jest mienie certyfikatów świadczących, że dana osoba ukończyła przeszkolenie w jakiejkolwiek placówce walki (na przykład karate, taekwondo) albo placówce samoobrony (na przykład krav maga, kick boxing). Trzeba również mieć dokument o umiejętności posługiwania się bronią - jej rodzaj jest uzależniony od rodzaju podejmowanej pracy. Konieczna jest też bycie niekaranym.

Osoba, która chce zacząć pracę w firmie ochroniarskiej musi również posiadać pewne predyspozycje psychologiczne: musi mieć dużą uodpornienie na stres, dawać sobie radę z rozwiązywaniem sytuacji konfliktowych i posiadać dobrą koordynację oko-ręka. Trzeba też dalece rozwiniętą intuicję i prędkość analizowania, by dość prędko spostrzec potencjalne źródło niebezpieczeństwa dla osoby bądź mienia, które ochroniarz zobowiązany jest chronić.

Praca jako pracownik - rezerwuj kwatery w Łodzi - ochrony (aktualne oferty w patron service) jest też robotą dla osób, które znają przepisy o ochronie osób i mienia. Weryfikacją, czy konkretna osoba ubiegająca się o robotę na tym stanowisku zna przepisy zajmuje się Wojewódzka Komenda Policji, która podpisuje adekwatny papier dzięki któremu można mówić, że dana osoba jest legitymizowanym pracownikiem ochrony i spokojnie może podjąć pracę w tym profesji. Ale są dwa stopnie legitymizowania.


pieniądze
Author: kstudenta
Source: http://www.sxc.hu
Prościej jest uzyskać licencję pracownika pierwszego stopnia głównie przez liczbę uprawnień - pracownik (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-kiedy-nalezy-sie-dodatek-za-prace-w-porze-nocnej) ten, w przeciwieństwie do ochroniarza posiadającego licencję drugiego stopnia, nie może do opracowywania planów ochrony i bycia nadzorcą nad zespołami ochroniarzy. By Dostać licencję stopnia 2 nie potrzeba posiadać najpierw licencji I stopnia, aczkolwiek za kurs, który przygotowuje do dodatkowego egzaminu aby uzyskać ten stopień, trzeba zapłacić nieco więcej o około 2000 zł.

Praca jako pracownik ochrony to robota, za którą przeciętnie zarabia się miesięcznie od dwóch tysięcy do czterech tysięcy złotych brutto, ale bardziej wyspecjalizowani, na przykład agenci ochroni mający licencję 2 stopnia albo też kilkuletnie doświadczenie, mogą zarobić miesięcznie nawet 7 tysięcy złotych "na rękę".

Tags: kurs, krav maga, kick boxing