Posiadasz firmę, sporą liczbę pracowników i mnóstwo dokumentacji – przeczytaj, co możesz zmienić, aby uprościć pracę


W naszym państwie posiadamy wiele średnich i dużych przedsiębiorstw, które nieprzerwanie się rozwijają, zatrudniają kolejnych pracowników. W tego typu zakładach każdy dzień to praca ogromnej liczby osób, które muszą między sobą komunikować się, by praca odbywała się sprawnie i bez problemów.
telefon w biznesie
Sporym ułatwieniem podczas pracy stały się komórki, poprzez które można złapać nie tylko podróżujących szefów, lecz i sporo pracowników w terenie. Kolejnym przełomem był rzecz oczywista Internet, który stał się aktualnie podstawą porozumiewania się. Średnie i duże zakłady posiadają silnie rozbudowaną strukturę, czasami kilka decydujących ludzi i stos dokumentacji do podpisu czy akceptacji. I w tym temacie też trzeba było znaleźć rozwiązanie. Wreszcie stworzono elektroniczny obieg dokumentów, który stał się doskonałym wyjściem dla ogromnej liczby zakładów.

Ten tekst jest bardzo zajmujący? Jeżeli tak, to sprawdź też pozostałe polecane treści, gdyż wydają się być równie ciekawe oraz wciągną Cię kompletnie.

Chyba nikt nie spodziewał się, że tak prosty w obsłudze program, może zaoszczędzić tak wiele czasu.

Czym właściwie jest i w czym może być pomocny elektroniczny obieg dokumentów? Na przykład – na ogół sprawa ma się tak, iż do siedziby danej firmy przychodzą dokumenty różnorakiej maści (umowy, FV, oferty, rachunki, zwyczajna korespondencja). Przy średniej wielkości firmach do zgromadzenia takich dokumentów i ich posegregowania wystarczy jedna osoba, przy dużych zakładach robi się do dla niej niewykonalne. Taki pracownik musi udać się z określonym dokumentem do konkretnej osoby, uzyskać jej akceptację, następnie pójść do księgowości (przykładowo – tym dokumentem jest faktura), oddać do zapłaty. Z kolei następnie owa faktura z księgowości wędruje do archiwizacji.



praca przy komputerze
Author: Tim Regan
Source: http://www.flickr.com
Wszystko zabiera mnóstwo czasu.

Nie zwlekaj! Jeśli spodobały Ci się nasze notki, to doczytaj tu (http://bangbag.pl/sklep/torby-z-juty/) kolejne i zajmujące wątki. Wystarczy kliknąć w ten link.

Elektroniczny obieg dokumentów niezwykle to ułatwia i zmniejsza czas do minimum. Dokument jest skanowany, idzie do programu i… w tej samej chwili na sprzęt komputerowy osoby decyzyjnej. Ta akceptuje i druk idzie dalej. Rzecz oczywista to tylko jedna z funkcji (trzeba wspomnieć o rejestrowaniu i archiwizacji dokumentów, rozliczania prowizji, obiegu powiadomień, obsługi ofert itd.), ale dzisiaj niezwykle istotna.

Tags: Internet, komórki, praca, rachunki, Faktury, archiwum